В Україні підвищать зарплату усім освітянам | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні підвищать зарплату усім освітянам
10 Липня, 15:37

В Україні підвищать зарплату усім освітянам

З січня 2020 року українські освітяни отримають підвищення зарплати від 20 до 70%. Особливий акцент буде на молодих педагогах, які ще не мають стажу. На засіданні Кабміну ухвалили низку рішень щодо освіти, – пише УП

Молодий вихователь дитсадка, крім окладу, може отримати надбавку за престижність. Її платить місцева влада, вона коливається від 5 до 30%. Як правило, в більшості це 10% за престиж. Зараз цей вихователь отримує в місяць мінімальну зарплату 4173 гривні. У 2020 році дошкільник без урахування надбавки за престижність отримуватиме оклад 6369 гривень.

Зі стажем 21 рік, наприклад, за що передбачена надбавка 30%, з надбавкою за престижність 10%, отримує за місяць 6509 гривень. Наступного року такий вихователь отримуватиме 9100 гривень. Це 40% збільшення окладу.

Вчитель, в якого є 10% надбавки за престиж і 20% надбавки за перевірку зошитів, отримує 5410 гривень.

«Наступного року місячна зарплатня без оздоровлення і річної винагороди буде 7643 гривні. Це на 41% більше, ніж зараз. Зарплата разом з винагородами буде 8701 гривня», – обіцяє Гриневич. – Досвідчений вчитель математики, наприклад, зазвичай отримує 30% надбавки за педстаж, в середньому 10% надбавки за престижність і 20% за перевірку зошитів. Щомісяця він має 8182 гривні».

Більшість досвідчених вчителів можуть отримувати і більші надбавки за престиж, але це залежить від місцевої влади. За нової системи вчитель вищої категорії отримуватиме 10 500 гривень. Зростання на 28%.

“Ми ухвалюємо важливу постанову, яка виправить несправедливість щодо тих освітян, які фінансуються з місцевих бюджетів, а також працівників коледжів, яких не торкнулося 10% збільшення з 1 січня 2018 року”, – каже Гриневич.

Для них 10% підвищення відбудеться з 1 вересня 2019 року. Це працівники дошкілля, позашкілля, профтехосвіти (крім вчителів, які отримують зп з освітньої субвенції, бо вони вже отримати це підвищення) і працівників фахової передвищої освіти. Вихователі дошкілля у вузьких сферах уже мають календарну відпустку 56 днів, але для більшості вихователів нема такої відпустки, каже міністерка освіти. Тому тепер відпустка буде 56 днів, як у всіх освітян.

За словами Гриневич, чинна система оплати праці освітян “породжує велику нерівність”. Адже молоді кадри, вихователі дитсадків, майстри виробничого навчання отримують зарплату, через яку їх складно втримувати на посадах.

Відео