В Україні скоро не буде дитячих будинків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні скоро не буде дитячих будинків
02 Червня, 11:39

В Україні скоро не буде дитячих будинків

З 2020 року дітей не будуть приймати у будинки дитини. Буде створено всі умови, щоби ці діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками. У виключному випадку вони будуть жити в патронатній чи прийомній сім’ї.

Про це у фейсбуці написала виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

 

«Насправді з дітей, що живуть у таких закладах в Україні, лише 8% мають статус дітей-сиріт. У решти є мама або тато, або обидва з батьків, які опинилися в скрутному становищі та не можуть виховувати дитину. Щоб ці діти зростали у своїй сім’ї, шукаємо способи допомогти таким сім’ям”, – пише Супрун.

 

Торік МОЗ підготувало проект постанови “Про затвердження Положення про центри реабілітації та паліативної допомоги дітям”. За ним до 2023 року на місці дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри.

 

«Всі ці зміни не означають, що діти з дитячих будинків залишаться без житла. Ми прагнемо, щоби діти, які зараз живуть у них, були влаштовані в хороші сім’ї або ж могли рости в умовах, наближених до сімейних, – додає Супрун. – Таке середовище вкрай важливе для фізичного, емоційного і психічного розвитку дитини, особливо в перші роки життя, та кардинально впливає на майбутнє цих дітей».

 

Як альтернативу дитячим будинкам Супрун бачить практику патронатної сім’ї, де діти перебуватимуть тимчасово.

 

«Кожна дитина, батьки якої не можуть з певних причин забрати її додому і налагоджують своє життя, має перебувати не в інтернаті, а в патронатній сім’ї. Рішення про введення послуги з патронату над дитиною приймають місцеві державні адміністрації або виконавчі органи місцевих рад, – каже Супрун. – Сьогодні існують набагато кращі моделі підтримки дітей, ніж дитячі будинки. Увесь цивілізований світ відмовився або відмовляється від такого влаштування дітей — в тому числі через негативний вплив на психічний і фізіологічний розвиток дитини. Не живуть діти в інтернатних закладах і до повноліття. Такого просто не існує. Так не повинно бути і в нас».

Нагадаємо, на Львівщині обласні чиновники підписали договір з молодим багатодітним подружжям з Яворівського району, яке погодилося стати патронатними батьками. Це в області перша сім’я, де певний час допомагатимуть чужим дітям у кризовий період. Зараз працівники соціальної служби підбирають дітей, яких поселять у тимчасовій родині.

фото: З відкритих інтернет-джерел

Відео