В Україні з’явилася нова монета | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні з’явилася нова монета
03 Червня, 11:26

В Україні з’явилася нова монета

Національний банк України (НБУ) ввів в обіг монети номіналом 10 гривень. Нові монети стали дійсним платіжним засобом на території України з 3 червня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Нова монета номіналом 10 гривень – невелика за розмірами, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага – 6,4 грама. Вона виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.

Завдяки більшому діаметру і ребру (третя сторона монети) зі спеціальним великим рифленням громадянам буде легко відрізнити її від інших номіналів монет. На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

На першому етапі НБУ планує ввести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, які будуть розподілені між підрозділами банку в регіонах. Відсьогодні банки можуть отримувати оновлені грошові знаки у НБУ і видавати їх своїм клієнтам.

Обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети цього номіналу спеціально не потрібно. Можна необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і старими банкнотами цього номіналу. Поступово – в результаті природного зносу – 10-гривневі банкноти будуть замінюватися у зверненні монетами.

“Це – частина комплексного рішення по оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, який триває з 2014 року і має за мету забезпечити в Україні більш надійні та захищені від підробок банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес”, – відзначили в пресслужбі НБУ.

  • 0
  • 1346
Відео