Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вагітних не зможуть звільняти: Кабмін планує реформувати сферу зайнятості
04 Грудня, 20:51

Вагітних не зможуть звільняти: Кабмін планує реформувати сферу зайнятості

У рамках реформи зайнятості в Україні уряд планує закріпити законом гнучкий режим робочого часу та дистанційну зайнятість. Також нове законодавство більш надійно захищатиме від звільнення осіб з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок та тих, хто перебуває у декретних відпустках.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, передає Урядовий портал.

«В Україні буде проведена реформа зайнятості – стандарти захисту працівника будуть виконані. Потрібно прибрати радянські забюрократизовані норми. Ми прагнемо ускладнити, а в ідеалі, взагалі унеможливити випадки, коли під умовою фіктивних реорганізацій компаній чи установ звільняють соціально незахищених осіб. Тож хочемо законодавчо захистити усіх працівників, а звільнення вагітних жінок зробити неможливим”, – наголосив посадовець.», – наголосив Милованов.

Він зазначив, що у новому законі будуть чітко прописані ознаки трудових відносин, бо на сьогодні працівники не захищені від зловживань через відсутність норм законодавства.

«Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому – це кілька з тих ініціатив Уряду, які ми пропонуємо закріпити законом. Важливо, ще більше захистити фундаментальні права працівників, щоб вони могли відстоювати свої права», – каже.

В уряді пояснюють, що насправді нововведень небагато, оскільки більшість вже давно використовують на ринку праці, але не було підкріплено законодавчо. Регулювання виплат за лікарняними залишаються у такій же редакції, як є сьогодні. Відпустку за власний рахунок можна буде взяти і на 30 днів, тоді як наразі – лише на 15 днів.

Також працівник та роботодавець мають укладати трудовий договір лише у письмовій формі, а виплата заробітних плат повинна здійснюватися винятково у грошовій формі, а не товаром.

«Трудові книжки не скасовуються, але вся інформація щодо зайнятості людини буде міститися у он-лайн реєстрі, й буде доступною для працівника в будь-який момент. Це дозволить уникнути паперової бюрократії, ризику втрати – відповідно, відновлення записів», – додав Милованов.

Фото: bizreviews

  • 0
  • 193
Схожі новини