Вандали на Яворівщині понищили візерунки із Книги рекордів України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вандали на Яворівщині понищили візерунки із Книги рекордів України
01 Травня, 13:54
logo-black

Вандали на Яворівщині понищили візерунки із Книги рекордів України

На вулиці Лесі Українки у Яворові хулігани обмалювали графіті бетонну стіну, на якій були зображені яворівські візерунки. Два роки тому розпис внесли до Книги рекордів України.

«Чорною фарбою поверх візерунків нанесли якісь надписи. Скоріш за все, це реклама інтернет-ресурсу, де можна замовити наркотики, її по всьому місту повно. Зрозуміло, що таким людям не до культури міста. Але ж куди дивиться поліція?», – обурюється місцева мешканка Галина Кринична.

Візерунок на бетонній стіні Яворова увійшов до Книги рекордів ще в листопаді 2016 року – як один з найдовших яворівських розписів. Керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова тоді зафіксувала, що молоді ентузіасти із місцевої школи мистецтв розписали стіну завдовжки 154,4 м,  2 м заввишки та більше 300 м кв загальної площі.

У Яворівській міській раді кажуть, зараз знову звернуться до вихованців школи, аби акуратно поправили візерунки та замалювали графіті.

Нагадаємо, Яворівський розпис – це український народний промисел, який виник у XVIII столітті на території сучасного Яворівського району Львівської області.

 

ФОТО: Яворівський голос Плюс

Відео