Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Василь Курій виграв суд у «Галсільлісу»
23 Жовтня, 20:51
logo-black

Василь Курій виграв суд у «Галсільлісу»

Сьогодні, 23 жовтня, Старосамбірський районний суд відмовив у задоволенні позову комунального підприємства облради «Галсільліс» до громадського активіста, депутата Старосамбірської райради Василя Курія.

Працівники «Галсільлісу» просили спростувати інформацію, яку Курій оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці. Їх обурили зокрема такі висловлювання: «представники злочинно-терористичної організації щодо довкілля «Галсільліс», «перевертні у кабінетах», «Осліплені наживою, чорні лісоруби». Лісники просили визнати ці тези такими, що принижують їхню честь, гідність та ділову репутацію.  А також хотіли добитися відшкодування моральної шкоди – 50 тис. грн

«Василь Курій значну частину свого життя присвятив проблемі незаконної вирубки лісів на Старосамбірщині. Він особисто виявляв конкретні факти розкрадання, викликав на місце злочину правоохоронців, – говорив у суді захисник Курія Назар Попівняк з адвокатського об’єднання “Преюдиція”. –  З його ініціативи зареєстровано десятки кримінальних проваджень стосовно діяльності «Галсільлісу». Саме тому Курій так критично висловлювався. Так, його тези є негативними, дещо різкими, але вони стосуються виключно професійної діяльності представників «Галсільлісу». До того ж Курій не вживав грубих, непристойних слів».

Кримінальні справи, про які говорить адвокат, досі не закриті. Відповідно невинуватість працівників «Галсільлісу», яких згадує у публікаціях Курій, не доказана. Тож нема підстав робити висновок, що він критикує їх несправедливо, вважає адвокат.

«Хочу подякувати Старосамбірському суду за неупереджений, об’єктивний розгляд справи, – каже LMN Василь Курій. – Вдячний адвокату за професіоналізм. А своїм друзям і всім тим, кому небайдужа доля нашого лісу, – за підтримку.  Суд тривав понад два роки, жодне засідання не відбулося без присутності таких людей».

Активісти, що підтримували Курія, жартують, що суддя Людмила Ніточко не могла прийняти іншого рішення, адже з вікон суду видно голі пагорби, колись вкриті лісом.

«Галсільліс» має право оскаржити рішення суду.

 

Схожі новини