Вбивцю львівської студентки Дарьї Косенок засудили до довічного ув’язнення – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вбивцю львівської студентки Дарьї Косенок засудили до довічного ув’язнення
19 Червня, 16:41

Вбивцю львівської студентки Дарьї Косенок засудили до довічного ув’язнення

Личаківський районний суд Львова виніс вирок 22-річному Нестору Литвинчуку, який вбив 19-річну львівську студентку Дарью Косенок. Йому присудили довічне позбавлення волі.

Про це пише видання «Zaxid.net» із коментарем адвоката Ігора Акера, який представляв у суді постраждалого батька дівчини.

За словами адвоката, обвинувачений визнав свою вину та намагався переконати суд, що він щиро розкаявся у вчиненому (однак, під час розслідування він свою вину не визнавав). Крім того підсудний та його захисники просили перекваліфікувати статтю обвинувачення, щоб пом’якшити покарання. Вони наполягали, що завдані дівчині 27 ножових поранень не є свідченням особливої жорстокості.

«У судовому засіданні він визнав, що готувався до того завчасно, привіз з собою ніж. З пошукової бази його телефона було видно, що він шукав, як здійснити вбивство, яке за це передбачене покарання, як уникнути відповідальності. Все було попередньо сплановано, і він це підтвердив у судовому засіданні», – зазначив адвокат.

Крім того, адвокат батька дівчини звернув увагу на поведінку обвинуваченого:

«Це була цинічна поведінка в суді. Він читав з папірця, що визнає вину і щиро кається. З його вигляду не було видно, що він шкодує за те, що здійснив. Його «щире каяття» можна розцінювати як спробу уникнути найвищої міри покарання».

Крім того, відповідно до вироку, Нестор Литвинчук має сплатити батькові вбитої дівчини 861 тис. грн моральної шкоди. Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляції.

Нагадаємо, у березні 2021 року сталось жорстоке вбивство 19-річної студентки Львівського національного університету Дарьї Косенок. Її знайшли мертвою, зокрема із численними ножовими пораненнями в груди, зокрема, у серце та легені.

Наступного дня після вбивства, правоохоронці затримали її хлопця – Нестора Литвинчука у Східниці.

Відео