Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Вдень рубають, вночі вивозять»: на Сколівщині продовжують масово знищувати ліси (ВІДЕО)
16 Грудня, 19:14
logo-black

«Вдень рубають, вночі вивозять»: на Сколівщині продовжують масово знищувати ліси (ВІДЕО)

Мешканці Сколівщини б’ють на сполох: з цього гірського регіону з дня у день виїжджають вантажівки з лісом. Рубки відбуваються навіть на території природнього парку “Сколівські Бескиди”, без погодження з громадою та оформлення належних документів: лісорубних квитків, рішень громадських слухань. Як розповідає місцевий активіст Василь Василитин, надії уже нема на нікого: влада на проблему закриває очі, а поліція хоч і виїжджає на виклики, за реальне з‘ясування справ не береться.

 

«Сім років триває моя боротьба за збереження лісів. Побої, штрафи за нібито хибні виклики, погрози: чого тільки не було за ці роки. Але те, що робиться зараз, просто несила осмислити. Я, як і годиться, коли бачу, як бригада рубає, дзвоню у поліцію. Вони приїжджають. Ми разом дивимось на ті свіжі пеньки, на тих хлопців з інструментами, на десятки зрубаних здорових дерев. Поки ввімкнена камера, вони нібито намагаються щось з’ясувати, але толку з того нема. А потім кажуть мені, що я зробив хибний виклик поліції і за це мене чекає відповідальність. Ті, хто мав би захищати наш ліс, в долі, і сумнівів в тому нема. Викликаю екологів, вони теж нібито щось з’ясовують, але ніяких змін нема», – розповідає LMN Василь Василитин.

Нещодавно у Лавочному люди вийшли на протест. Машини з лісом доводиться зупиняти перекриванням дороги, по якій ті їздять. Щодня з Лавочного вивозять десятки кубів лісу. Ділянки, на яких проходять рубки, перебувають під контролем державного лісгоспу та підприємства “Галсільліс”. 

«Часто вони один на одного показують пальцем, нібито то не наша робота, а тих. Але насправді при керівних посадах в обох підприємствах є два рідні брати. Все там домовлено і все поділено.   Рубає у нас один і той же підприємець. Бригади привозить то з Закарпаття, то з Івано-Франківська. Підходжу, питаю, де документи, де дозволи, де рішення громадських слухань: нема нічого, але запевняють, що працюють легально. Їх не зупиняє ніщо: ні публічний розголос, ні сюжети журналістів. Видно, така воля дається зверху. Президент недавно заборонив вирубки ділової деревини, але чомусь для Сколівщини не працюють ніякі закони. Лісоруби почуваються безкарними. Єдина надія, що громада якось буде реагувати на такі випадки», – каже Василь Василитин.

Нагадаємо, нещодавно борець із масовими вирубками лісів Василь Курій розповів, як зберегти лісові масиви від тотального знищення. За його словами, контролювати хід рубок тепер зобов‘язані громади.

«На цьому відео неозброєним оком видно цілий ряд правопорушень. Ліс неспілий, дерева не марковано, вивіз продукції здійснюється сільськими дорогами волоком. Крім того, бачимо грубе порушення законодавства про працю, відповідальність за яке регламентується 172 статтею Кримінального кодексу. Ситуація, яку демонструють кадри, зняті активістом,  свідчать про те, що це організована схема, в якій замішані одразу кілька структур: влада, поліція, екологія, прокуратура, охорона праці. Всі вони мають повноваження хоча б частково припинити цей хаос у лісовій господарці, але не роблять цього. Чому – здогадатись неважко», — зазначає LMN Василь Курій.

Схожі новини