Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР
03 Грудня, 14:34

Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР

Сьогодні, 3 грудня, Верховна Рада проголосувала у другому читанні за президентський законопроєкт  про внесення правок до закону “Про Державне бюро розслідувань”, передає Українська правда.

За законопроєкт проголосувало 250 депутатів. З них 224 депутати “Слуги народу”, 2 депутати ОПЗЖ, 1 голос дала группа “За майбутнє”, 18 – депутати “Голосу”, 5 – позафракційні.

До законопроєкту подали понад 300 поправок.

Зокрема, депутати підтримали поправку №318. Вона передбачає створення управління з розслідування справ Майдану у ДБР та переведення туди слідчих з ГПУ. За неї проголосували 334 депутати.

Також конкурс на заступників керівника ДБР не здійснюватимуть. Натомість директор ДБР отримує повноваження особисто призначати і звільняти своїх заступників. У документі виключається участь прем’єр-міністра у призначенні директора ДБР. Його призначатиме на посаду президент України за поданням комісії з проведення конкурсу.

Згідно з законопроєктом, чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників звільнять.

Додамо, перед початком голосування  президент Володимир Зеленський заявив, що “права рука” директора ДБР Романа Труби підозрюється в отриманні $150 тисяч хабара, і закликав Верховну Раду прийняти даний законопроєкт.

Нагадаємо, 26 листопада у Львові УГП розпочала безстрокову акцію на підтримку Євгенії Закревської. Адвокатка оголосила голодування через справи розстрілів на Майдані, які ніхто не розслідує. Тоді активісти стверджували, що потрібна саме поправка №318. На їх думку, вона дозволила б слідчим ГПУ увійти в склад Державного бюро розслідувань без конкурсу та продовжити розслідування.

Фото: rubryka.com

 

Схожі новини