Верховна Рада призначила нового міністра охорони здоров’я | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Верховна Рада призначила нового міністра охорони здоров’я
20 Травня, 12:04

Верховна Рада призначила нового міністра охорони здоров’я

Сьогодні, 20 травня, Верховна Рада призначила міністром охорони здоров’я 41-річного Віктора Ляшка. 262 голосами народні депутати підтримали подання уряду і призначили головного санітарного лікаря країни замість звільненого Максима Степанова, повідомляє Українська правда.

«Часом мені доводилося приймати непопулярні рішення, але завжди в пріоритеті я ставив людське життя. Знаю, що мені вистачить і фаховості, і стійкості у прийнятті управлінських рішень… Ми зробимо усе, щоб українці змогли вакцинуватись, працювати і подорожувати, але ця пандемія ще не завершилась і, на жаль, вона не остання… Вже до осені у нас буде зовсім інша готовність системи охорони здоров’я до реагування на спалахи інфекційних хворіб та епідемій. Будуть повністю переглянуті підходи до реагування на радіаційні і хімічні загрози», – сказав Віктор Ляшко.

Опозиційні партії призначення Ляшка не підтримали. Після голосування він склав присягу міністра і подякував за підтримку.

За словами самого Ляшка, на посаді головного санлікаря йому доводилося приймати складні непопулярні рішення, але він завжди говорив правду. Найголовнішим пріоритетом для себе він назвав подолання коронавірусу. Також важливими для Ляшка є питання страхової медицини, розширення програми “Доступні ліки” та покращення протоколу реагування на спалах COVID-19.

Новопризначений міністр запевнив, що кожен, хто хоче вакцинуватися від коронавірусу зможе це зробити до кінця 2021 року. Першим кроком фармацевтичної незалежності України Ляшко назвав власне виробництво вакцин. Він додав, що МОЗ визначить перелік критично-важливих медикаментів і запропонує держзамовлення, щоб інвестори розгорнули виробництво в Україні.

Як зазначив глава профільного комітету Михайла Радуцького, Ляшко став 22-м міністром охорони здоров’я України. Він став 4-м главою українського міністерства, якому доведеться боротися з пандемією COVID-19. За кілька років в Україні звільнили 3 міністрів охорони здоров’я: Зоряну Скалецьку, Іллю Ємця і Максима Степанова.

Додамо також, що вчора, 19 травня, прем’єр вніс до парламенту подання про призначення Олександра Кубракова міністром інфраструктури, Олексія Любченка першим віце-прем’єр-міністром – міністром економіки і Віктора Ляшка міністром охорони здоров’я. Комітет Ради також підтримав кандидатуру головного санлікаря.

Нагадаємо, що 18 травня Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео