Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вхід на історичний фільм «Незламні» зробили безкоштовним
22 Травня, 11:54
logo-black

Вхід на історичний фільм «Незламні» зробили безкоштовним

 

Марія Оринчак

У п’ятницю, 24 травня, о 18.00 у Lviv Film Center на Володимира Великого, 14 покажуть історичний фільм «Незламні». Кінострічку вже презентували у Городку, Пустомитах та Трускавці.

Вона розповідає про знакову подію українського націоналістичного підпілля у міжвоєнний період. Відтворено напад 30 листопада 1932 року на поштове відділення у містечку Городок.

 

«Приємно вражені, що усюди зали були повністю заповнені. Під час показу у Трускавці був один дуже зворушливий момент: у залі сидів сивочолий чоловік, сказав, що дуже давно чекав цього моменту – коли вшановуватимуть чин Василя Біласа та Дмитра Данилишина. Вочевидь, в часи радянської окупації пам’ять про події у Городку українці дуже берегли, хоча, звичайно, про це ніхто вголос не говорив. А в незалежній Україні довго усім якось не до того було. І ось зараз сучаснику цих подій стало спокійніше, що про це говорять, про це пам’ятають», – розповідає LMN актор фільму Тарас Елейко.

 

Вхід на показ безкоштовний. Тарас каже, що проект ГО «Апостолька Чота» – волонтерський, створений з просвітницькою метою, актори не мають на меті заробити на ньому. Охочі допомогти знімальній групі можуть кинути добровільні пожертви у скриньки, що стоять в залах під час показів. Гроші підуть на наступні схожі проекти.

 

«Плануванням усіх показів займається режисер фільму – отець Михайло Греділь. Загалом презентації триватимуть до листопада, до річниці нападу. Потім фільм викладемо у вільний доступ, його транслюватимуть на різних телеканалах. За ці місяці точно  презентуємо у Луцьку, Запоріжжі, Полтаві, Києві. Також поїдемо в зону ООС. Серед запланованого – Краматорськ, Слов’янськ, Покровськ. Товариші з Української добровольчої армії організують показ у Маріуполі», – каже Тарас.

 

 

Як у Городку створювали цей історичний фільм, читайте тут

Схожі новини