Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Від початку війни понад 234 тисячі дітей примусово вивезли у росію та на окуповані території
01 Червня, 16:41

Від початку війни понад 234 тисячі дітей примусово вивезли у росію та на окуповані території

Від початку повномасштабної війни понад 234 тисячі українських дітей були примусово вивезені у російську федерацію, на тимчасово окуповані нею території або до Білорусі.

Про це повідомила уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, передає Укрінформ.

«За даними з відкритих джерел, станом на сьогодні кордон у бік росії та ОРДЛО перетнуло понад 234 тисячі дітей. Це примусово депортовані, примусово переміщені діти або на тимчасово окуповані території, або до рф, або до Республіки Білорусь», – зазначила вона.

Герасимчук наголосила, що такі дії є незаконними, забороненими Женевською конвенцією, міжнародним правом, і Україна буде боротися за кожну дитину.

«Абсолютна більшість дітей в Україні, а це понад 7,5 млн дітей, потерпають від війни, і мова не лише про тілесні ушкодження. Це і порушення психологічного, психоемоційного стану, і абсолютне порушення всіх прав дитини. Ті дії, які вчиняє російська федерація по відношенню до українських дітей, мають всі ознаки геноциду українського народу», — підкреслила уповноважена Президента з прав дитини.

Нагадаємо, сьогодні у центрі Львова відбулась соціальна акція «Екскурсія Львовом, яка ніколи не відбудеться», мета якої показати масштаби вбивств окупантами українських дітей.

Схожі новини