Від звичайної вітрянки до пневмонії: львівські хірурги врятували 8-річну дівчинку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Від звичайної вітрянки до пневмонії: львівські хірурги врятували 8-річну дівчинку
09 Квітня, 12:48

Від звичайної вітрянки до пневмонії: львівські хірурги врятували 8-річну дівчинку

Наприкінці грудня другокласниця Маргарита захворіла на вітрянку. Окрім висипу, дівчинка мала високу температуру. За тиждень хвороби Маргаритці стало ще гірше: з’явився кашель, задишка. Тоді мама дівчинки і забила на сполох – донечку забрала швидка. У неї діагностували бактеріальне зараження всього тіла. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Зі слів медиків через вітряну віспу організм ослаб і дівчинка захворіла на пневмонію. Недуга не піддавалась лікуванню, виникли ускладнення.

“Діагноз звучить складно: бактеріальна деструкція та ателектаз правої легені, правобічний піопневмоторакс і функціонуюча легенево-плевральна нориця. Простіше кажучи, права легеня дитини була оповита гноєм. В органі навіть прогнив утвір, через який цей гній та повітря потрапляли у плевральну порожнину”, – йдеться у повідомленні.

Лікарі додали, що дівчинку необхідно було терміново оперувати, адже бактеріальний процес загрожував поширитися на всі інші  важливі органи і тоді б вони відмовили.

“Плевральна порожнина – це так звана коробка, у якій знаходяться наші легені. Не можна допускати того, щоби туди потрапляло повітря, гній – тим паче. Через те, що в Маргаритки у плевральній порожнині був і гній, і повітря, права легеня вже не могла нормально функціонувати. Орган не стискався і не розправлявся при диханні, як би це мало бути в нормі”, – розповідає завідувач хірургічним відділенням Лікарні Святого Миколая Денис Конопліцький.

Оперувати спеціалісти вирішили мініінвазивно. Через три проколи по 5 мм хірурги виконали торакоскопію: очистили легеню та плевральну порожнину від гною настільки, наскільки це було можливо. Тиск знизився і легеня розправилась.

Зараз легені дівчинки вже нормально функціонують і вона може повноцінно дихати.

Відео