Відгриз шматок щоки: у Золочеві на чоловіка напав безпритульний собака | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Відгриз шматок щоки: у Золочеві на чоловіка напав безпритульний собака
17 Червня, 15:59

Відгриз шматок щоки: у Золочеві на чоловіка напав безпритульний собака

У Золочеві безпритульний собака накинувся на літнього чоловіка і вирвав йому шмат щоки. Як повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова, внаслідок інциденту на обличчі потерпілого утворилася чимала дірка.

Того дня, коли стався напад, 67-річний мешканець міста Золочів Ігор Єдинович йшов навідати сина-Захисника. Той саме повернувся з фронту додому – на реабілітацію після контузії. Син мешкає на околиці, а шлях до нього простує через залізничний вокзал. Батько вирішив скоротити дорогу і попрямував через закинуте будівництво. Там він зустрів величезну зграю безпритульних собак – понад 20. Один зі здорових псів кинувся на чоловіка. Цілив просто в шию. Пан Ігор встиг зреагувати, вивернувся та таким чином уникнув смертельного укусу. Однак собака все ж зумів дотягнутися до лиця і вирвав шмат щоки.

На обличчі чоловіка утворився чималий дефект – дірка розміром 5 на 6 сантиметрів. Тож місцеві медики вирішили екстрено відправляти пацієнта на Львів – у Центр голови та шиї Лікарні Святого Пантелеймона, де точно знають як діяти при таких травмах. Пана Ігоря привезли каретою швидкої. Наші щелепно-лицеві хірурги кажуть, що в таких випадках оперувати треба якомога скоріше, адже кусані рани є інфікованими і не терплять зволікань. Їх потрібно закривати в перші дві доби після укусу.

Спеціалісти збиралися закрити дефект на обличчі пацієнта клаптем на судинній ніжці – з його ж передпліччя. Утім після ретельного обстеження судин побачили, що кровопостачання цієї ділянки є недостатнім для проведення успішної операції. Тож було ухвалено рішення компенсувати дефект клаптем з підборіддя.

“Це доволі складне оперативне втручання. Адже треба пересадити острівцевий клапоть на судинній ніжці. Спершу нам потрібно було виділити судини шиї: лицеві артерію та вену, а також підборідкові артерію та вену. Ці судини є досить тоненькими – до 1 мм в діаметрі. І якщо ми пошкодимо бодай одну з них, то цей клапоть буде нежиттєздатним. Але, з огляду на наш досвід оперування подібних дефектів, нам і на цей раз вдалося не пошкодити жодну з судин. Потому ми виділили шкірно-фасціально-м’язовий клапоть, перемістили його через підшкірний тунель в зону дефекту і успішно закрили його. Тож цк складне реконструктивне втручання минуло успішно”, – розповідає про хід операції Олег Ковтуняк, завідувач Центру голови та шиї Лікарні Святого Пантелеймона.

Уже на 6-ту добу після операції наші хірурги впевнено констатували: відторгнення немає, клапоть прижився і пан Ігор його добре відчуває. Тож медикам вдалося досягнути не лише естетичного, а і функціонального ефекту.

Відео