Відкрили і одразу закрили: п’ять тисяч мешканців сіл на Сколівщині залишилися без амбулаторії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Відкрили і одразу закрили: п’ять тисяч мешканців сіл на Сколівщині залишилися без амбулаторії
10 Червня, 16:44
logo-black

Відкрили і одразу закрили: п’ять тисяч мешканців сіл на Сколівщині залишилися без амбулаторії

Жителі села Тухолька Сколівського району звертаються до активістів та чиновників з проханням допомогти запустити у роботу новозбудовану амбулаторію. Та наразі районні чиновники знімають зі себе відповідальність. Кажуть, що не мають до цього жодного відношення.

«Ми приїхали у село, аби краще зрозуміти проблему. Спочатку побачили старе приміщення амбулаторії. Воно в аварійному стані, дуже маленьке, у ньому немає умов для роботи. Далі стоїть нова амбулаторія, яку в лютому цього року офіційно відкрили, але одразу закрили. Там світло не підведене, води нема, плитка відлетіла. У Сколівському РЕМі мені сказали,що ця амбулаторія поки що не допущена на підключення до електроенергії. Та в принципі ніхто ще в РЕМ і не звертався. Від місцевих почув, що амбулаторія заборгувала 40 тисяч гривень Сколівському РЕМу за електроенергію, – розповідає LMN сколівський активіст Володимир Явдик, до якого по допомогу звернулися мешканці Тухольки. – Далі ми побачили, що від неправильного положення фундаменту потріскали стіни. Медичного обладнання практично немає. На вулиці розпадається бруківка, нова огорожа хитається. На другому поверсі вікно з вулиці прив’язане до стіни. Його неможливо закрити зі середини, бо на другий поверх немає входу. Що це за проєкт?»

Активіст зазначає, що на будівництво цієї амбулаторії виділили близько 6 млн грн. Її зводили за державною програмою “Доступна медицина”. На будівництво пішов рік.

У цій амбулаторії мали обслуговувати 5 тис. пацієнтів з 8 навколишніх сіл: Тухольки, Сможе, Долинівки, Нагірного, Кального, Хітара, Козьови та Красного.

«Вийшло, що гроші списали, а для людей нічого не зробили. До мене звернувся будівельник, який працював на цій амбулаторії. Каже, що бригаді за роботу не заплатили близько 90 тисяч гривень. Мовляв, працювали неякісно. Але ж будівельники попереджали, що за таких умов, які їм створили, будувати й неможливо, – додає Володимир Явдик. – Тепер невідомо, хто понесе відповідальність. Сільський голова Тухольки самоусунувся від цієї проблеми. Розмовляли зі заступником голови Сколівської районної ради Юрієм Допілком. Каже, що райрада не має відношення до цієї амбулаторії. Пішли у Сколівську РДА. Там така ж відповідь. Головний лікар Сколівської ЦРЛ Іван Щадей про цю ситуацію взагалі нічого не знає».

Фото: Фейсбук

Відео