Військові письменники презентували свої книги на Львівщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Військові письменники презентували свої книги на Львівщині
07 Травня, 17:05
logo-black

Військові письменники презентували свої книги на Львівщині

Олена Кордоба

Учора у Львові розпочався перший Всеукраїнський форум військових письменників. В Італійському дворику зібралися чоловіки з різних областей України, які пройшли війну і розповіли про неї у книгах.

 

За 5 років бойових дій в Україні з’явилося близько 250 книжок про війну. Серед презентованих на форумі творів – вже перечитані «Карателі» Влада Якушева, «Позивний Бандерас» Сергія Дзюби та Артема Кірсанова. А також молоді дебюти, як от “Нотатник мобілізованого” Назара Розлуцького, альбоми унікальних світлин з передової. Всі автори по-особливому переповідають історії з війни, бо ж були учасниками тих подій.

 

Кіборг Олександр Терещенко на війні втратив праву руку та кисть лівої, отримав численні поранення. Він намагався витягнути гранату, яка залетіла в укріплення в Донецькому аеропорту. Вона розірвалась у нього в руках. Свою книгу воїн назвав «Життя після 16.30». Надиктовував текст товаришам, а ті записали.

«Медики наклали мені джгути, а щоб знати, коли їх знімати – кров’ю написали час – 16.30. Життя після того моменту змінилося кардинально. Та я не потребую жалю. Книга – це правдиві спогади про пережите», – розповів Олександр Терещенко.

“Зараз такий час, коли треба по свіжих слідах записувати нашу історію, – каже Василь Піддубний, доброволець з Житомира, співавтор і редактор збірки «Слова про війну». – Я закликав товаришів в мережі збирати докупи спогади з війни, але лише правдиві. І ось так за рік вдалося видати аж три томи “Слова про війну.”

Військові письменники перебуватимуть на Львівщині іще два дні. Сьогодні зокрема відбулися літературні зустрічі у Стрию, Новому Роздолі, Буську та Миколаєві.

Відео