Військовослужбовець та медик Олександр Ябчанка одужує у центрі “Незламні” після важкого поранення на фронті | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Військовослужбовець та медик Олександр Ябчанка одужує у центрі “Незламні” після важкого поранення на фронті
04 Березня, 13:11

Військовослужбовець та медик Олександр Ябчанка одужує у центрі “Незламні” після важкого поранення на фронті

Відомий експерт з питань охорони здоров’я, а нині – командир роти «Гонор», завершує своє відновлення у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) у Львові і вже готується повернутися на фронт після свого третього і найважчого поранення. Про це розповіли у Львівській міській раді.

Олександру 43 роки. Він родом зі Львова. До Революції Гідності працював педіатром у місцевій лікарні, а з 2014 року бере активну участь у медичній реформі та працює в уряді. Повномасштабне вторгнення застало громадського діяча у рідному Львові. Він, не вагаючись, сів у машину і поїхав до столиці.

«Я їхав до Києва у той час, коли звідти всі тікали. Я справді думав, що болотні створіння перетворять столицю на ще один Грозний, як це сталось під час російсько-чеченської війни. Я не знав, чи повернусь живим. Але знав, що домовився з друзями – на той час уже зі сформованої групи «Гонор», якщо велика війна почнеться, ми зустрінемось там», – згадує Олександр Ябчанка.

Рота «Гонор» взяла участь в обороні Києва. Там Олександр став парамедиком. Столиця вистояла і незабаром добровольча рота влилася до лав батальйону “Вовки Да Вінчі”. Олександр Ябчанка спочатку перекваліфікувався на аерозвідника. Згодом, коли “вовки” стали штурмовим батальйоном, він прийняв командування піхотним взводом і разом з товаришами брав участь у запеклих боях на східному кордоні. Під час одного з таких боїв, у серпні 2023 року, він отримав третє важке поранення.

«Там, на першій лінії, ми звикли бути під постійними обстрілами. Але тоді орки нас накрили так, що зразу декілька наших загинуло, інші отримали поранення. Один з них періодично приходив до свідомості і просто кричав: «Ябчанка, Ябчанка!». Було моторошно. Я повз, тягнучи свого пораненого друга до посадки. І тут – знову «прилітає». Мені осколок попав в ногу. Це був такий сильний запаморочливий біль, якого я ніколи не відчував. Такий, що я не відчув іншого поранення – у плече», – розповідає Олександр.

Вже після евакуації його доставили в найближчу лікарню і прооперували в Харкові. Лікувався в шпиталі за межами Львова. Потім приїхав на реабілітацію до центру НЕЗЛАМНІ.

«Пацієнт поступив з переломом правої стегнової кістки в ділянці колінного суглоба, в результаті чого утворилась контрактура коліна, тобто обмеження рухливості суглоба», – розповіли медики.

Більше трьох місяців Олександра супроводжував фахівець з фізичної реабілітації центру НЕЗЛАМНІ. Він отримував групові та індивідуальні заняття, поступово збільшуючи силу м’язів, що атрофувались через тривале знерухомлення, та амплітуду рухів коліна.

«Це такий боєць, який має мету чим швидше повернутись на передову, тому дуже активно над собою працює. Його наполегливість та цілеспрямованість, попри біль та дискомфорт, дуже мотивують інших пацієнтів. За ці кілька місяців він повністю відновив функцію згинання коліна і вже не просто ходить, а пробує бігати», – говорить фізичний терапевт Олександр Антонов.

Нещодавно Олександра Ябчанку призначили командиром роти почесної варти. Це означає, що він завершив реабілітацію і знову готовий захищати свою землю.

Відео