Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Влітку розпочнуть рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища: хочуть зробити великий сквер
31 Травня, 16:12

Влітку розпочнуть рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища: хочуть зробити великий сквер

Цього літа розпочнеться перший етап рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Незабаром  вирівнюватимуть схили сміттєзвалища. Працівники кажуть, це унеможливить обвали та сміття не виходитиме за визначений периметр.

Про це повідомляють у прес-службі ЛМР.

Перший етап передбачає вирівнювання тіла полігону, встановлення систем дегазації та очистки фільтратів. Це триватиме два роки. Відновлення полігону стає можливим завдяки міжнародному проекту із ЄБРР.

“Відбудеться встановлення та запуск обладнання для дегазації полігону. А вже восени повинна запрацювати нова система очистки фільтрів: саме зараз триває тендер на визначення фірми-переможця. Тож вперше за всі роки розмов про необхідність рекультивації Грибович ми розпочинаємо реальне вирішення цієї проблеми”, — розповів директор ЛКП “Зелене місто” Вадим Ноздря.

Одночасно із встановленням систем для проведення дегазації та встановлення системи очистки фільтрів цього року стартують роботи із стабілізації тіла сміттєзвалища. Для цього його вирівняють та накриють спеціальним технологічним захисним екраном товщиною понад 60 см. Це товстий шар піску та гідроізолююча захисна мембрана, яка унеможливить потрапляння опадів всередину.

Тоді фахівці перейдуть до наступного етапу робіт – біологічну рекультивацію. Це формування родючого шару, який триває ще 2−3 роки. За цей час на полігоні будуть висаджені чагарники, кущі, невеликі насадження із неглибокими кореневими системами, щоб не пробити захисний шар. Очікують, що весь полігон у Грибовичах буде виглядати як великий сквер.

Нагадаємо, рекультивація Грибовицького сміттєзвалища є частиною комплексного плану вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами у Львові.

Схожі новини