Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Внаслідок мирних протестів у Грузії затримали десятки людей: опозиція скликає новий мітинг
08 Березня, 10:49

Внаслідок мирних протестів у Грузії затримали десятки людей: опозиція скликає новий мітинг

Внаслідок протестів у Грузії затримано понад 60 осіб. Опозиційні політики закликають людей не боятися і далі виходити на акції. Новий мітинг скликають на 15.00 сьогодні, 8 березня.

Нагадаємо, вчора, 7 березня, в Грузії ухвалили законопроект «Про прозорість іноземного впливу», який схожий на російський закон про «іноагентів». Це виклало обурення серед громадян, відтак, у Тбілісі почались протести біля парламенту.

За законопроект проголосували 76 депутатів правлячої партії «Грузинська мрія», натомість 13 парламентарів виступили проти. Розгляд цього проекту став несподіванкою, адже його обговорення планувалось 9 березня. Однак, його винесли на обговорення вчора за відсутності більшості опозиційних депутатів.

У Тбілісі почались мирні протести, які переросли у сутички із правоохоронцями. Зазначається, що попри мирний характер акції, силовики застосували щодо демонстрантів перцевий газ і водомети, є постраждалі. За інформацією ЗМІ, учасники мітингу також застосували проти правоохоронців коктейлі Молотова.

24-8
c1223302-49d7ea4d07ae645c2c4712d7657e16b5

Правоохоронці затримали 66 людей, крім того, серед постраждалих були працівники ЗМІ. Водночас, опозиція в Грузії закликала людей виходити на  протести щодня.

До слова, закон про «іноагентів» по суті є аналогом російського закону.  Відповідно до нього, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, отримуватимуть статус «агентів іноземного впливу». Фізичні особи за порушення закону отримуватимуть покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років, натомість юридичні— штраф.

8fd247e753a9927955ec43c9ceb9104c
Схожі новини