Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Водії, що перевозять допомогу, зможуть перетинати кордон за спрощеною процедурою
12 Березня, 12:00

Водії, що перевозять допомогу, зможуть перетинати кордон за спрощеною процедурою

Для водіїв віком від 18 до 60 років, які перевозять гуманітарний вантаж, спрощено порядок перетину державного кордону. Про це повідомили на брифінгу у Львівській ОДА.

Відповідне рішення ухвалив Уряд для налагодження міжнародної логістики. Воно стосується як водіїв вантажівок, так і залізничного транспорту.

Йдеться про бронювання водіїв, які здійснюють:

  1. міжнародні вантажні перевезення;
  2. перевезення для потреб Збройних Сил України;
  3. перевезення медичних вантажів;
  4. вантажів гуманітарної допомоги.

«Для отримання відповідного рішення перевізник має звернутися або до Міністерства інфраструктури, або до обласної військової адміністрації з даними про водіїв та транспортні засоби. Далі ця інформація надходить до Держприкордонслужби та в пункти пропуску, через які можна доставити цей вантаж. Від початку війни близько 6 тисяч транспортних засобів вже перетнули корон за цих умов», – заступник начальника штабу Західного регіонального управління Ігор Матвійчук.

З усіх питань щодо організації перевезень гуманітарних вантажів через державний кордон та всередині країни можна звертатися на багатоканальну телефонну лінію щодня з 08:00 до 17:00: + 38 (044) 334 43 04. Детальніше про саму процедуру спрощення перетину кордону для перевезень читайте за посиланням.

Нагадаємо, на період дії воєнного стану в Україні чоловікам призовного віку обмежений виїзд за кордон. Однак є категорії громадян, яких все ж таки будуть пропускати через кордон. До них відносять чоловіків, які:

  • мають трьох дітей віком до 18 років;
  • непридатні до військової служби, мають інвалідність (потрібно мати відповідний висновок військово-лікарської комісії);
  • опікуються особами з інвалідністю.
Схожі новини