Волонтерка з Самбора організувала виробництво дронів для ЗСУ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Волонтерка з Самбора організувала виробництво дронів для ЗСУ
17 Березня, 13:51
logo-black

Волонтерка з Самбора організувала виробництво дронів для ЗСУ

Повномасштабна війна змінила життя всіх українців і багатьох людей змусила робити речі, які домі здавалися неможливими. Так сталося і з Тетяною Чегус  — керівницею благодійного фонду «Твори добрі справи», яка з однодумцями організувала виробництво дронів для ЗСУ.

LMN поспілкувалась з Тетяною та дізналась більше про те, як виникла ідея робити безпілотники.

«Ми постійно збирали кошти, то на автомобілі, то на тепловізори, то на FPV-дрони. Стикнулися з тим, що доводилося довго очікувати в чергах, щоб отримати FPV-дрони. В нас є вільні руки, є люди, які вміють це робити, то для чого нам чекати і просити когось, якщо можна це зробити самим?»,- каже волонтерка.

Спільно з іншими благодійниками, Тетяна днями розпочинає виробництво дронів. Команда налічує 15 людей. Всі вже пройшли навчання, замовили комплектуючі на один дрон, пульт, паяльні станції і готові братися до роботи.

Тетяна зазначає, що комплектуючі найпростіше та найдешевше замовляти з Китаю, але зараз  проблема з доставкою через ситуацію на кордоні. Тому замовляють в Україні. Перед цим оцінюють асортимент на різних сайтах. Вибирають не тільки, де дешевше, але й де потужність роботи буде більшою.

Волонтерка розповіла про процес виготовлення дронів, їх характеристики та призначення.

«Плануємо виготовляти дрони FPV 8 , FPV 9  та FPV 10. Вантаж можуть нести важкий, відповідно і ефект від них буде більший. А щодо виробництва, то дрон одна людина може скласти за 3-4 години разом з прошиванням і тестуванням. В принципі ми можемо складати і по десять дронів на день, але вся затримка в коштах. Щоб складати треба мати з чого»,- пояснює Тетяна.

За словами волонтерки, немає конкретних бригад чи підрозділів, яким будуть передати дрони.  Все залежить від черговості.

«Ми плануємо, що вони будуть записуватися в чергу, але при умові, що в підрозділі є професійних оператор дронів. Тобто, якщо його немає, то давати дрон ніхто не буде, щоб просто собі хтось спробував користуватися. Також, якщо інші волонтери зібрали кошти, але не вміють складати дрони, то ми можемо на них купити комплектуючі, скласти дрон та відправити тим, кому вони планували»,- розповідає благодійниця.

Тетяна наголосила, що спонсорів у них немає. Кошти збирають виключно своїми силами і на них купують деталі. Також додала, якщо їм все вдасться, то в майбутньому планують збільшувати виробництво.

Доєднатися до збору коштів на комплектуючі для дронів можна за реквізитами:

  • на МоноБанку за посиланням – https://send.monobank.ua/jar/315c2pBvCv ;
  • на МоноБанку за номером картки – 5375 4112 1102 4083 ;
  • на рахунок БО “Благодійний фонд ” Твори добрі справи !”, відкритий в АТ КБ “ПРИВАТБАНК”- UA803052990000026000021035057, код ЄДРПОУ 44819539, номер картки рахунку – 4246001003928086;

Також можна передати готівку волонтерам фонду.

Адріана Карапінка

User Image
Адріана Карапінка
Відео