«Всі чекають п’ятниці, тоді робитимуть висновки»: гірник шахти «Лісова» про спілкування з президентом Зеленським | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Всі чекають п’ятниці, тоді робитимуть висновки»: гірник шахти «Лісова» про спілкування з президентом Зеленським
30 Травня, 15:40
logo-black

«Всі чекають п’ятниці, тоді робитимуть висновки»: гірник шахти «Лісова» про спілкування з президентом Зеленським

Віра Потічна

Вчора після трагічної загибелі двох гірників на шахті «Лісова» до Червонограда екстрено прилетів президент Володимир Зеленський. На зустріч з ним зійшлися гірники чи не всіх місцевих шахт, приїздили і з сусідньої Волині.

«Мали інформацію, що президент у Львові приземлився опівдні. Близько 13.00 в нас на шахті зібралося багато людей. Але президент запізнювався, приїхав аж під 6-ту вечора, – розповідає LMN підземний електрослюсар шахти «Лісова» Олег Стельмах. – Здивувало, що прибув без кортежу. Поліцейські, з якими я спілкувався пізніше, сказали, що Зеленський відмовився від нього, захотів їхати своїм авто, лише з власною охороною. Можливо, через це і спізнився. Не було виставлено металошукачів, нікого не перевіряли. Зайти у приміщення, де мала відбутися зустріч із Зеленським, міг кожен».

Коли гарант приїхав на шахту, якраз закінчилась зміна бригади гірників. На зустріч з ним вони прийшли в робах та касках.

«Гірники, які щойно піднялись із шахти, підійшли до Зеленського на вулиці. Вони спілкувалися на емоціях, про те, що боліло найбільше. Про заробітну плату, яку з 2015 року просто випрошують, та про проблеми з відвантаженням вугілля. Було видно, що гарант не у всіх питаннях компетентний. Радився із Богданом (Андрій Богдан – голова Адміністрації Президенета – LMN), той вже швидше знаходив відповіді. Зеленський багато слухав людей, складалось враження, що йому небайдужа наша тема, і це приємно. Вів себе абсолютно спокійно. Вже серед наших відчувалось якесь своєрідне напруження. Але не тому, що вони були за чи проти Зеленського, тут політичні симпатії геть зникли, всі хотіли почути, коли вирішиться проблема, яка болить шахтарів вже багато часу. Через невиплату зарплати реально доведені до відчаю, а тут ще й така трагедія», – додає Стельмах.

Під час розмови з гірниками були присутні і родичі загиблих шахтарів. У спілкування з ними втрутилась журналістка із телеканалу «Прямий». Гірник каже, склалося враження, що вона хотіла скомпроментувати Зеленського.

«Мама загиблого вчора гірника і самі шахтарі просили не провокувати конфліктів. Дати можливість президенту вирішити проблеми», – каже Стельмах.

Пізніше Президент повідомив, що родинам загиблих гірників виділять по 100 тисяч гривень. Пообіцяв також посприяти і з виділенням квартири. Щоправда, не уточнив, котрій саме родині.

«Зустріч із Зеленським тривала близько години у вестибюлі шахти. Кожен міг задати питання, які його цікавили, висказатись. Ніхто не зупиняв, і це сподобалось. Але зараз всі чекають п’ятниці. Саме тоді президент має скликати засідання РНБО, на якому будуть присутні і члени профспілки шахтарів. Сподіваємось, що вже там хоч якось наші проблеми вирішаться. Першочергове – це погашення боргів. Наразі нам виплатили лише 73% березневої зарплати. Розуміємо, що це не компетенція президента, але віримо, що буде підняте питання і про заміну міністра вугільної промисловості» – вірить Олег Стельмах.

Нагадаємо, вчора о 3 годні ночі на шахті “Лісова” ДП “Львіввугілля” стався обвал. Внаслідок загинули двоє гірників –  22-річний Михайло Турко та 48-річний Михайло Павлик. Всього в шахті перебувало 69 гірників.

Фото: надав Олег Стельмах

Відео