Львівський таксист вигнав з машини маму з трирічною дитиною: як діяти в такій ситуації | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівський таксист вигнав з машини маму з трирічною дитиною: як діяти в такій ситуації
25 Листопада, 10:41
logo-black

Львівський таксист вигнав з машини маму з трирічною дитиною: як діяти в такій ситуації

Юлія Швидко

У Львові таксист Uklon через відсутність у салоні машини авто крісла вигнав маму з 3-річною дитиною. Про інцидент у суботу, 23 листопада, написав депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич.

«Таксист Uklon відмовився везти жінку з 3-річною дитиною, хоча йому запропонували встановити їх власне автокрісло. Клієнтка вирішила зателефонувати в службу підтримки, щоб поскаржитися, однак там встали на сторону водія і просто скасували замовлення», – розповів Зінкевич.

Клієнтка таксі зняла момент на камеру. Зокрема, водій дзвонить в службу підтримки і говорить про відсутність крісла для дитини. Зауваження жінки про те, що вона може надати необхідний атрибут, чоловік залишив без уваги.

«За таку поведінку таксист має понести покарання. Водії таксі повинні пам’ятати, що найперше, вони – надавачі послуг. Їхня діяльність підпадає під регулювання Закону України «Про захист прав споживачів». Таксисти в більшості випадків є підприємцями – і у цьому законі міститься заборона щодо нечесної підприємницької діяльності, – говорить LMN львівський юрист Андрій Петришин. – Оскільки таксисти надають перевізницькі послуги, то у них самих має бути в арсеналі дитяче крісло. І вони ж мають його пропонувати клієнту. Але й клієнт перед тим, як замовляти послугу, має уточнити, чи є така опція у перевізника».

У цій ситуації ображена клієнтка може поскаржитися правоохоронцям, каже правник.

«Якщо ж таксист відмовив у послузі навіть з власним кріслом, він автоматично стає клієнтом поліції, Державної служби з питань праці та Управління зі захисту прав споживачів. Саме туди клієнт може звернутися зі скаргами. Потім горе-таксист отримує як «листи щастя» з вищезгаданих органів, так і судову вимогу про стягнення з нього матеріальної та моральної шкоди. А це так з 10 тисяч гривень», – зазначає Андрій Петришин.

Нагадаємо, що 20 листопада набув чинності закон про штрафи за перевезення дітей без автокрісел.

Фото: ілюстративне

Відео