Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Виключно ургентні хворі та пацієнти з COVID-19: українські лікарні припинили проводити планові операції
09 Листопада, 15:41

Виключно ургентні хворі та пацієнти з COVID-19: українські лікарні припинили проводити планові операції

Від сьогодні, 9 листопада, українські лікарні не будуть проводити планові операції, а перейдуть лише на лікування ургентних хворих та пацієнтів з COVID-19. Про це після нинішньої селекторної наради заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає Українська правда.

«З понеділка всі планові операції і планові госпіталізації заборонені у наших лікарнях. Тепер приймають виключно ургентних хворих і виключно хворих з коронавірусною хворобою. Ситуація украй напружена. І не тільки в Україні», – сказав він.

Ляшко зазначив, що Україна уже переходить на другий етап поширення коронавірусної хвороби. Наразі, за його словами, треба терміново збільшити з 50 тисяч до 80 тисяч кількість ліжок, які можуть приймати хворих на коронавірус і 80% з них (тобто 60 тисяч ліжок) забезпечити киснем. Третім етапом, за його словами, стане розгортання тимчасових шпиталів у пристосованих приміщеннях.

Санітарний лікар закликав усіх дотримуватись протиепідемічних норм, щоб «Україні не знадобився третій етап» і щоб зробити усе можливе, щоб «система охорони здоров’я не зазнала колапсу».

Нагадаємо, що за минулу добу до лікарень Львівської області з підозрою на коронавірус потрапило 75 людей. Ще 900 осіб скерували на самоізоляцію.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини