Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вже третій: в Україні зафіксували новий випадок віспи мавп
22 Вересня, 17:59

Вже третій: в Україні зафіксували новий випадок віспи мавп

В Україні зафіксовано третій випадок мавпячої віспи. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«Всі троє пацієнтів мають легкий перебіг захворювання, за кордоном не перебували та, за попередніми даними, не мали контактів із хворими. Також наразі немає підтвердження, що ці випадки є пов’язаними між собою. Разом з тим, ризик поширення цього захворювання серед більшої кількості людей – наразі низький», – сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Він наголосив, що в Україні достатньо тестів для діагностики вказаного захворювання. Йдеться про можливість провести п’ять тисяч ПЛР-досліджень. Наразі у кожному регіоні на рівні місцевих центрів контролю та профілактики хвороб забезпечена така можливість.

Окрім того, кожен центр має настанови, як проводити епідрозслідування та здійснювати моніторинг за захворюванням. Відповідні настанови відповідають всім міжнародним рекомендаціям. Тобто на місцях знають, що робити у випадку підозри на віспу мавп.

Віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.

  • 0
  • 2056
Схожі новини