“Я не йду ні до Зеленського, ні тим більше до Порошенка”, – нардеп Соболєв вийшов з “Самопомочі” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Я не йду ні до Зеленського, ні тим більше до Порошенка”, – нардеп Соболєв вийшов з “Самопомочі”
10 Квітня, 12:33
logo-black

“Я не йду ні до Зеленського, ні тим більше до Порошенка”, – нардеп Соболєв вийшов з “Самопомочі”

Учора народний депутат Єгор Соболєв підписав заяву про вихід з партії “Самопоміч”. Про свій намір зробити це найближчим часом заявив і нардеп Семен Семенченко. Депутати повідомили про це своїх колег під час засідання фракції.

 

 

«В нас справді є ідеологічні розходження з керівництвом партії, як діяти у політиці. Зокрема, як відстоювати інтереси людей, у тому числі на вулиці; та з якою швидкістю і якими методами очищуватися від тих, хто не витримує тиску і спокус, – написав щойно Соболєв на своїй сторінці  у “Фейсбук”. – Звісно, я не йду ні до Зеленського, ні тим більше до Порошенка. Сам терпіти не можу перебіжчиків. Для мене перебіг цих президентських виборів лише підтверджує мої переконання: більшість громадян України хочуть делегувати владу тим, хто буде утверджувати незалежну, некорумповану, справедливу державу. Але ті, для кого Україна насамперед – місце незаконного збагачення, весь час заважають людям зробити цей вибір”.

 

За кілька годин до засідання фракції лідер партії Андрій Садовий повідомляв про можливість виходу частини народних депутатів зі її складу.

 

 

“Парламент доживає останні місяці і політики визначаються зі своїм майбутнім та потенційними новими попутниками. Як би не склалась доля тих, хто вирішить покинути «Самопоміч» в цей момент і якими б не були їх мотиви, я хочу подякувати їм за їхню працю. Не скурвились, не зраджували виборців і принципи, робили те, що могли, хоча були у значній меншості, – написав Андрій Садовий вчора у “Фейсбуці”. – Ми йдемо в процес формування нового складу кандидатів, який відбудеться за принципом «відкритих списків». Далі підуть ті, для кого це дійсно справа життя.”

 

У політичних колах говорять, що з партії збираються вийти також Олександр Опанасенко, Іван Мірошніченко та Олександр Данченко.

Львівський політолог Олексій Роговик вважає, такі дії значної частини фракції від «Самопомочі» є наслідком трьох факторів.

«По-перше, це продовження поглиблення розколу між «львівською» та «київською» командами партії. Першим серйозним дзвінком такого розколу став вихід з партії майже усієї команди «Самопомочі» у Київській міській раді на чолі з Сергієм Гусовським на фоні корупційного скандалу та заяв про недемократичність управління партією. На сьогодні Гусовський та партнери вже працюють над новим політичним проектом «Люди важливі», – розповідає LMN Роговик.

–  По-друге, в «Самопомочі» низькі електоральні шанси на проходження до Верховної Ради України на парламентських виборах 2019 року, а, отже, деякі депутати зважають на цифри і планують своє майбутнє в інших партіях.

По-третє, результати першого туру президентських виборів штовхають політиків до змін політичних команд та переходу у більш перспективні політичні проекти. Зрозуміло, що на фоні показників «Самопомочі» такі сили, як «Слуга народу» Володимира Зеленського чи навіть та ж «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, є більш перспективними в електоральному сенсі. Тому депутати або будуть приєднуватись до актуальних та перспективних проектів, або вестимуть переговори про створення нових політичних сил».

Фото: з Фейсбук-сторінки Єгора Соболєва

Відео