Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З 5 вересня стартує виборчий процес, – ЦВК
30 Серпня, 19:07

З 5 вересня стартує виборчий процес, – ЦВК

Сьогодні, 30 серпня, Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня початок виборчого процесу. Він стосується місцевих виборів, призначених на 25 жовтня, передає УП.

Рішення прийняте на виконання вимог Виборчого кодексу України. При цьому взято до уваги постанови Верховної Ради та ЦВК, що були затверджені саме до цьогорічних жовтневих виборів.

Окрім того, Комісія внесла зміни до своєї постанови від 8 серпня “Про Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року”.

Нагадаємо, що 9 серпня Центральна виборча комісія дійшла висновку про неможливість проведення місцевих виборів в окремих територіальних громадах Донецької та Луганської областей на підконтрольній Україні території поблизу лінії зіткнення.

Про те, чи оновлене законодавство є вигідним для українського виборця, LMN розповів політолог Ростислав Коваль.

«Цю виборчу систему називають системою з відкритими партійними списками. Тобто виборець впливає на те, який кандидат від партії стане депутатом. Де-факто, ця виборча система є класичною системою закритих партійних списків, де партії визначають, хто з кандидатів стане депутатом. Спроба активних осіб силоміць загнати у партії відверне від участі у виборах ряд притомних і дієвих людей, які могли б бути дуже цінні для громади. Закон в цій редакції, очевидно, дає перевагу великим партіям з крупними фінансовими вливаннями. Це дещо суперечить ідеї реформи децентралізації, адже вибудувати субсидіарну модель управління громадами в повністю централізованій партійній вертикалі буде дуже непросто», – пояснив він.

Фото: ілюстративне

Схожі новини