Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З’явилось відео зсередини фільтраційного табору росіян на Донеччині (ВІДЕО)
05 Травня, 10:55

З’явилось відео зсередини фільтраційного табору росіян на Донеччині (ВІДЕО)

Радник мера Маріуполя Петро Андрющеко оприлюднив відео, зроблене у одному з фільтраційних таборів, в які росіяни забирають українських чоловіків.

«Фільтраційні табори в с. Безимяне перетворені на справжнє гетто для маріупольців. Це найжахливіша історія, про яку варто розповідати всьому світу. Ми отримали всі подробиці і унікальне відео підтвердження з середини. Без перебільшень – це нова сторінка війського злочину росії, що відбувається прямо зараз», – написав він.

За словами Андрющенка, майже місяць тому окупанти примусово вивезли з районів Гугліно, Мирний та Волонтерівка всіх чоловіків. Близько двох тисяч осіб, яких розмістили в с. Безимяне та в с. Козацьке Новоазовського району. Формальний привід – для проведення фільтрації. Ніяких особистих речей з собою взяти не було дозволено, паспорти та інші документи, для ідентифікації особистості було відібрано.

«Чоловіків розмістили в приміщенні школи та клубу. На відео ми можемо побачити саме школу в с.Безимяне. Четвертий тиждень чоловіків насильно утримують не дозволяючи покидати територію школи без конвою російських військових. Умови утримання жахливі – люди вимушені спати на підлозі в коридорах. Медична допомога не оказується. Серед людей в школі Безимянному зафіксовано перший випадок туберкульозу, в результаті чого спортивна зала школи перетворено на ізолятор де зачинено без медичного догляду велика кількість людей.  В с. Козацьке зафіксовано перший випадок смерті чоловіка через відмову окупантів викликати швидку допомогу», – розповідає радник мера.

За його даними, харчування в таборі жахливе, так само відсутні умови для гігієни, що посилює захворюваність серед утримуваних.

«Документів людям не повертають, натомість всі отримали папір про проходження фільтрації, але й він не дає їм права покинути територію табору. Були окремі спроби , але чоловіків було затримано і побито. Остання невдала спроба за іронію долі була прорватись до евакуаційних автобусів ООН та Червоного Хресту, які утримані бачили з вікон», – написав Андрющенко.

Він додав, що всіх утриманих, включаючи хворих та людей з інвалідністю залучають на роботу з благоустрою в с. Безимяне та м. Новоазовськ під конвоєм російських військових. Щодо подальшої долі окупанти наголошують, що ще не вирішили – використати  людей як робочу силу на розборі завалів Маріуполя або мобілізувати до армії окупантів. При тому в понеділок 2 травня на вишикування було оголошено, що чоловіки приймуть участь в параді на 9 травня в Маріуполі в якості «полонених». Для чого їх переодягнуть в форму українських солдат.

«Зворотній бік цього жаху – життя жінок, що залишились в районах Гугліно, Мирний та Волонтерівка. Через відсутність чоловіків та велику кількість окупантів, що оселились в тому районі, домівки тотальна грабуються росіянами навіть при наявності в будівлі людей. На вулицю жінки не виходять через страх зґвалтування», – підсумував він.

Схожі новини