З початку року у Львівській громаді за підпал трави оштрафували 21 особу | Львівська мануфактура новин
З початку року у Львівській громаді за підпал трави оштрафували 21 особу
06 Травня, 17:45

З початку року у Львівській громаді за підпал трави оштрафували 21 особу

У Львівській громаді тривають рейди щодо виявлення та запобігання підпалам сухої трави. За інформацією Львівського міського управління ЦЗ та ПД ГУ ДСНС України у Львівській області, з початку року до адмінвідповідальності притягнули 21 особу. Про це повідомили у міській раді.

«Та попри такі заходи, підпали тривають. Лише з початку травня у Львівській громаді задокументовано 17 пожеж. З них дві сталися в лісовому масиві. Решта — у громадах. Найбільше підпалів задокументовано на околицях Львова. Також у травні вже два рази гасили пожежу сухостою у Дублянах, у Великих та Малих Грибовичах, Зашкові, Малехові та Брюховичах. У Малехові через підпал трави постраждав житловий будинок. На щастя, обійшлося без жертв. У Брюховичах горіла охоронна зона залізниці та ледь не загорілися шпали на колії», — зазначили в офісі агломерації та розвитку громад ЛМР.

Мешканцям вкотре наголошують: паління сухої трави завдає непоправної шкоди екології і заборонено законодавством.

В міському управлінні з питань цивільного захисту та територіальної оборони Львівської мерії нагадують, що за самовільне спалювання сухої рослинності загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн. А у воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність.

Також мешканцям нагадують не забувати телефонувати на «101» та «102», коли бачать горіння сухої рослинності та паліїв.

Нагадаємо, зміна погоди – це не лише про дискомфорт чи зміну гардеробу, а й про те, що для частини людей вона може ставати реальним випробуванням для організму: впливати на самопочуття, тиск і навіть працездатність. Кардіологиня Анастасія Акер пояснює, що людське тіло загалом добре пристосоване до змін, однак адаптація потребує часу. Проблеми виникають тоді, коли погодні умови змінюються різко, і організм не встигає підлаштуватися.