Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
За борги з комуналки можуть ввести великі штрафи
28 Червня, 15:48

За борги з комуналки можуть ввести великі штрафи

У жовтні цього року в Україні можуть ввести серйозні штрафи за борги з комуналки. Суми становитимуть 20-50% від загальної заборгованості. Наприклад, якщо не заплатити 10 тисяч, то повернути доведеться вже 15, пише Obozrevatel.

Відповідні нововведення передбачені у законопроєкті №3613, який розробили депутати від “Слуги народу” у співавторстві з чиновниками Кабміну.

Нагадаємо, з 20 травня українці повинні віддавати за борги невелику пеню – 0,01% за кожен день прострочення платежу. За рік вона може скласти лише близько 3,6%. До того ж на час карантину її скасували.

Депутати вважають, що така сума не злякає боржників. Тож у новому законопроєкті пропонують ввести штрафи за несплату житлово-комунальних послуг.  Їх суми залежать від терміну прострочення. Якщо за комуналку не платили рік – штраф 20% від суми боргу; два роки – 30%; три роки – штраф 50%.

Паралельно діятиме також і пеня.

«Заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги станом на 1 травня 2020 року становила 63,1 млрд. гривень. Як наслідок, недоотримані доходи не дозволяють підприємствам виконувати покладені на них зобов’язання, зокрема своєчасно розраховуватись за енергоносії, виплачувати заробітну плату, сплачувати податки, збори та обов’язкові платежі до бюджетів усіх рівнів, – йдеться у пояснювальній записці депутатів. – Порушуються права тих споживачів, які сплачували ці послуги вчасно та у повному обсязі, оскільки через недобросовісних споживачів вони не можуть розраховувати на якісні послуги та безперебійне їх надання».

У проекті закону передбачена також реструктуризація боргу, причому її термін  – залежить від суми боргу та рівня доходів громадян. В середньому це 60 місяців. Загальна сума платежів не повинна перевищувати 25 відсотків доходів, що визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян, і 20 відсотків – для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.

У разі несплати штрафу працівники виконавчої служби можуть забрати будь-який предмет розкоші: телевізор, мікрохвильову піч, комп’ютер тощо.

Фото: Укрінформ

 

  • 0
  • 529
Схожі новини