За незаконну вирубку лісу можуть посадити на 7 років | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За незаконну вирубку лісу можуть посадити на 7 років
02 Січня, 13:17

За незаконну вирубку лісу можуть посадити на 7 років

З 1 січня за незаконну вирубку лісу каратимуть більшими штрафами. Набрав чинності відповідний Закон.

Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників, їх перевезення та зберігання, знищення саджанців і молодняка самосіву тягнутиме за собою утричі більші штрафи, ніж було раніше, – від 255 грн до 510 грн. Якщо це вчинять посадові особи –  від 1275 грн до 2550 грн. До вчорашнього дня посадовці могли обійтися штрафом у 119 грн.

У випадку повторного порушення протягом року штраф для громадян може скласти 1020 грн та понад 10 тис. грн для посадових осіб.

Позбавленням волі на строк від 3 до 5 років карається контрабанда лісоматеріалів та рідкісних дерев. За повторний такий злочин – можуть посадити на 5-10 років та конфіскувати майно.

Якщо ж такі незаконні дії вчинятимуться організованою групою чи в особливо великому розмірі – каратиметься позбавленням волі на строк 10-12 років з конфіскацією майна.

Підвищується кримінальна відповідальність у разі заподіяння істотної шкоди лісу – на суму 34 тис грн. і більше.  За такі незаконні дії штраф становитиме від 17 тис грн до 25, 5 тис грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до 3-х років.

У разі, якщо такі незаконні дії будуть вчинені у заповідниках або в інших особливо охоронюваних лісах,  – вони каратимуться штрафом від 25, 5 тис грн до 34 тис грн або обмеженням чи позбавленням волі на строк від 3-х до 5-ти років.

Якщо незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання та збут лісу спричинили тяжкі наслідки, тобто завдали державі збитку більше як на 85 тис грн,  – винуватців можуть посадити на 5-7 років.

 

Нагадаємо, два тижні тому LMN стало відомо, що Комунальне підприємство Львівської обласної ради «Галсільліс» завдало державі збитку на понад 2 млн грн. За фактами вирубки лісу в районі порушене кримінальне провадження.

 

Фото: lysty.net.ua

 

Відео