Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Західна Україна до перенесення Різдва на 25 грудня готова», – Ірина Моряк
17 Грудня, 12:22
logo-black

«Західна Україна до перенесення Різдва на 25 грудня готова», – Ірина Моряк

Юлія Швидко

80,7 відсотків львів’ян, незалежно від їх конфесійної приналежності, відзначатимуть Різдво 7 січня. Та значна їх частина не проти перенесення святкування на 25 грудня. Такі дані соціологічного опитування оприлюднила агенція «Фама».

Опитування показало, що зараз Різдво 25 грудня відзначають 3,1% опитаних львів’ян, а ще 13,7% святкують і 25 грудня, і 7 січня.

Позитивно до зміни дати святкування Різдва на 25 грудня ставляться 43,2% львів’ян-християн (18,1% – дуже позитивно), ще 27% ставляться до дати нейтрально. Натомість 25,9% ставляться до такої ініціативи негативно (5,8% – різко негативно).

Також результати опитування свідчать про те, що представники УГКЦ більш схвально ставляться до зміни церковного календаря, аніж віряни ПЦУ – 48,6 та 32,1% відповідно.

«Християни, які відвідують богослужіння хоч  раз на тиждень (32,1% усіх респондентів), є більш одностайними у своїх оцінках та схиляються до схвалення зміни дати святкування Різдва: 53,9% – ставляться позитивно, 18% – негативно, хоч 21,1% – байдужі до цього питання, а 7% не змогли дати однозначної відповіді на запитання», – йдеться в результатах опитування.

Оцінки ставлення до зміни дати святкування Різдва серед християн, які нечасто відвідують богослужіння (щонайбільше раз на місяць, щонайменше – раз на рік), яких є 59,6% усіх опитаних, такі: 39,1% – ставляться позитивно, 29,8% – негативно, 29,4% – нейтрально, 1,7% – не дали відповідь на запитання.

Дослідження у Львові «Фама» проводила з 2 по 4 грудня цього року. Загалом було опитано 400 мешканців Львова віком від 18 років.

«Це соціологічне опитування ламає усі стереотипи про ставлення Західної України до святкування Різдва 25 грудня. Чітко бачимо, що віруючі люди, які ходять до церкви, не проти перенесення дати Різдва. Проти виступають ті, які є байдужими до церкви та релігійного життя. Вони теоретично не хочуть прийняти 25 грудня, але не завжди можуть аргументувати «чому», – каже LMN голова політради Української Галицької Партії Ірина Моряк. – Митрополит Епіфаній казав, що для переходу до Різдва 25 грудня потрібно проводити просвітницьку роботу. Зокрема, проблема  на Західній Україні – від Львова до Почаєва. Як показало опитування «Фами», з львів’янами проблем немає. Тут люди свідомі.

Ірина Моряк розповідає, що представники Української Галицької партії їздили до Почаєва, аби почути думку місцевих з приводу перенесення дати Різдва.

«У Почаєві ми розмовляли з людьми, пояснювали їм про суть святкування 25 грудня. 30-40 відсотків корінних мешканців нас підтримали. 20-30 відсоткам було байдуже. А 30-40 відсотків – прибічників Московського патріархату – виступили проти. Такий стан речей показує, що Західна Україна до переходу на 25 грудня готова», – зазначила Ірина Моряк.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини