Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Закатували понад 3600 людей: в урочищі Саліна на Львівщині вшанували пам’ять жертв злочинів НКВС
26 Червня, 19:44

Закатували понад 3600 людей: в урочищі Саліна на Львівщині вшанували пам’ять жертв злочинів НКВС

81 рік тому на соляній шахті Саліна поблизу Добромиля, що на Самбірщині, трапилась страшна трагедія. Шахта стала братською могилою для понад 3500 наших земляків. Розстріли, катування, а далі людей кидали до соляної копальні. Сьогодні в урочищі провели пам’ятне віче.

Звірства чинили солдати НКВС, коли відступали з міста. Під час екзекуції весь час працювали двигуни, аби заглушити постріли і крики мордованих. Коли каральним органам не вистачило набоїв, людей били дерев’яними молотами і напівживими скидали в соляну шахту. Вона була заповнена вщерть людськими тілами.

81 рік минає з часу трагічних подій на Саліні. Але криваві сторінки нашої історії повторюються знову і знову. Як і тоді, в червні 1941, так і зараз, безжальна та потворна рашистська орда нещадно ступає по нашій землі, знищуючи все живе на свому шляху. В ім‘я невинно замордованих жертв на Саліні, в ім‘я новітніх українських Героїв ми повинні зробити все можливе, щоб цей проклятий мордор навіки згинув у темряві. Вічна пам`ять усім невинноубієнним в урочищі «Саліна» та в Україні, – розповідають у Добромильській громаді.

Історію Саліни досліджувала місцева мешканка Марія Прокопець. LMN спілкувалась з нею про трагедію кілька років тому.

Схожі новини