Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський підписав указ про створення «Королівських Бескидів»
30 Листопада, 20:39
logo-black

Зеленський підписав указ про створення «Королівських Бескидів»

Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про створення національного природного парку «Королівські Бескиди». Документ спрямований на збереження, відтворення, ефективне використання природних комплексів Українських Карпат, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Про це йдеться на офіційному сайті глави держави.

Національний природний парк «Королівські Бескиди» створюється у Львівській області. До його території мають включити майже 9 тис. га комунальних земель, що перебувають у підпорядкуванні «Старосамбірського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс», а саме 8691 гектар, що вилучається та надається національному природному парку в постійне користування, та 306 гектарів у межах Дністрянського лісництва, що включаються до його території без вилучення у землекористувача.

Кабінет Міністрів України має забезпечити затвердження у шестимісячний строк Положення про національний природний парк «Королівські Бескиди».

Крім того, уряд повинен передбачати у проекті закону про державний бюджет України на 2021-й і наступні роки кошти, необхідні для функціонування національного природного парку «Королівські Бескиди».

 

128552254_3499745263455049_7593765839455018579_n

«Це добре, що президент підписав указ про створення парку «Королівські Бескиди». Цій події передувала багаторічна праця багатьох людей – представників місцевих рад, депутатів, активістів та простих мешканців сіл. Але є побоювання, аби це все не зійшло нанівець. Якщо зараз віднестися до створення парку серйозно та сформувати штат дієвих та правильних людей, тоді ця праця буде немарною. Якщо ж знову до цього долучаться негідники, які захочуть заробити, то парк нічим не буде кращим «Галсільлісу», – каже LMN Курій Василь. – Як тільки почалися розмови про створення «Королівських Бескидів», два пилорамщики з нашого району пішли вчитися на екологів, бо підуть працювати у парк. Тому тут треба дуже ретельно підходити до підбору кадрів, які будуть розвивати «Королівські Бескиди».

Також глава держави підписав указ «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», яким оголосив заказниками, парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення: ландшафтний заказник «Кручі» (Донецька область), ботанічний заказник «Долина ірисів» та парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Адамівка» (обидва – у Львівській області).

 

 

Схожі новини