Жодні ліки не допомагали: у Львові вперше прооперували дитину з важкою формою епілепсії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Жодні ліки не допомагали: у Львові вперше прооперували дитину з важкою формою епілепсії
05 Грудня, 09:07

Жодні ліки не допомагали: у Львові вперше прооперували дитину з важкою формою епілепсії

Нейрохірурги Львівської дитячої клінічної лікарні, що на вул. Орлика, успішно прооперували 7-річного хлопчика з Тернопільщини. В дитини було рідкісне генетичне захворювання, що викликало медикаментозну резистентну епілепсію, інформує пресслужба Львівської міської ради.  

Дитячий нейрохірург лікарні Тарас Микитин, який брав участь в операції розповів, що 7-річному Максиму торік діагностували рідкісне генетичне захворювання – атиповий синдром Ретта, що викликає затримку розвитку і важку медикаментозну резистентну епілепсію.

«Це означає, що жодні ліки цій дитині не допомагали. Напади судом у хлопчика виникали до 40 разів на день. Після обстежень, ми разом з неврологами дійшли висновку, що покращити стан дитини може лише операція на мозку. Таку операцію ми провели вперше, і вона пройшла успішно», –  розповів лікар.

Хлопчик став першим пацієнтом у Львівській лікарні, якому зробили таку операцію, вона називається кальозотомія.

«Права і ліва півкулі головного мозку з’єднані між собою мозолистим тілом. Ми розсікли повністю його. Тільки у такий спосіб можна було звільнити дитину від важких нападів судом, особливо дроп-атак, під час яких він різко падав», –  пояснив Тарас Микитин.

Він також додав, що не слід очікувати, що епілепсія зовсім зникне. Судоми можуть виникати. Але не буде вже дроп-атак, при яких дитина різко падає, і самі судоми виникатимуть не так часто. Стан хлопчика покращується. 

Відео