Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Жителі села на Миколаївщині досі не можуть пити воду з криниць
09 Липня, 16:41
logo-black

Жителі села на Миколаївщині досі не можуть пити воду з криниць

 

Вікторія Ничта

 

 

Мешканці сіл Рудники, Більче та Криниця Миколаївського району підраховують збитки від негоди, яка пройшла наприкінці червня. Від буревію 20 червня найбільше постраждали три родини з Рудник. У їхніх будинках позривало дахи. Вони отримають матеріальну допомогу.

 

«Між ними розподілили 60 тисяч гривень, які змогли знайти у районному бюджеті, – каже заступник голови РДА Ярослав Лукомський. – 30 тисяч гривень отримає родина Форисів, 20 – Прендотів, а ще 10 – сім’я Грабовичів. Звичайно, ці суми не покриють усіх витрат, але хоча б трохи допоможуть.»

 

Ця сума компенсує лише невелику частину збитків.

 

1829290003-2

«На придбання матеріалів ці родини витратили утричі більше, – каже LMN сільський голова Степан Дубик. – А ще треба заплатити майстрам за роботу. У цій ситуації найбільше шкода тих, у кого справді немає грошей. А самі розумієте, що без даху пропадає уся будівля. Звичайно, будемо старатися їм чимось допомогти, але бюджет сільради невеликий, а тому й суми, які зможемо дати людям, будуть маленькими.»

 

Постраждалим від повені у селах Більче та Криниця грошей не виділили. Тут навіть не вистачає коштів на те, щоб провести дезінфекцію криниць.

 

«Від підтоплень постраждало дуже багато колодязів, – каже керівник управління держпродспоживслужби у Миколаївському районі Назар Жиденко. – Одразу після повені наші працівники виїжджали у села, взяли понад 100 проб води. Усюди вода була забруднена і не придатна до вживання. Тож у частині колодязів ми провели дезінфекцію, а ось більшість із них так і залишаються забрудненими. Щоб їх дезінфікувати, треба більше 70 тисяч гривень, яких у нас просто немає. То ж будемо просити необхідні кошти у сільських голів.»

920984812-2

Нагадаємо, 20 червня у селі Рудники на Миколаївщині пройшов потужний буревій. Шквальний вітер позривав дахи із будинків, пошкодив електроопори, поламав дерева. Через два дні багато біди жителям села Більче наробила повінь. Вода залила вулиці, людські садиби і хати. 28 червня мешканці Криниці потерпіли ще й від буревію.

 

 

Схожі новини