Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Знову зможе ходити»: у Львові успішно прооперували дівчинку, якій збирали гроші на лікування
06 Липня, 18:48

«Знову зможе ходити»: у Львові успішно прооперували дівчинку, якій збирали гроші на лікування

17-річна Марія Ковальова тепер має шанс на повноцінне життя. Лікарям вдалось зберегти дівчині ногу, яка була вражена важкою недугою – саркомою Юнга. Успішну операцію провели минулого четверга у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, – пише Захід.нет

«Операція пройшла успішно. Тривала майже 5 годин. Ми забрали верхню третину великогомілкової кістки, малогомілкової кістки і невелику частину стегна, а на це місце поставли ендопротез. Пацієнтка рухає ногою настільки, наскільки ми їй дозволяємо. Вона поволі вже буде вставати, але на ногу ще ні. Потрібний певний час, аби все добре зажило», – каже дитячий ортопед-травматолог Олександр Щупровський.

Індивідуальний ендопротез, який поставили Марії, спеціально для неї виготовила на замовлення одна німецька фірма. Він буде «рости» разом з нею та адаптовуватися до її організму впродовж усього життя. Його вартість за попередніми розрахунками була 295 тис. грн і фірма вимагала 100% передоплату.

Таких грошей у батьків дівчини не було, а відкладати операцію було неможливо, бо тоді б саркома знищила ще більшу частину кісток і врятувати ногу не вдалося б.

Нагадаємо, на початку червня БФ «Крила надії» оголосив терміновий збір коштів.

Гроші зібрали буквально за кілька днів. На прохання допомогти відгукнулося понад 1000 людей і спільними зусиллями вдалося зібрати 313 тис. грн. В останній день німецька фірма знизила вартість протезу на 20 тис. грн. Всі зібрані гроші, які залишилися після перерахунку, як повідомила директорка ФБ «Крила надії» Наталія Ліпська, залишилися за Марією. Після операції їй потрібно буде ще пройти відповідне тривале лікування.

 

Схожі новини