Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зросли ціни на продукти, побутову техніку, меблі та автомобілі: фахівці НБУ пояснили причини
11 Листопада, 13:26

Зросли ціни на продукти, побутову техніку, меблі та автомобілі: фахівці НБУ пояснили причини

Споживча інфляція у жовтні цього року прискорилася до 2,6% в річному вираженні проти 2,3% у вересні. Цьому сприяли ослаблення гривні, подорожчання енергоносіїв і низькі показники врожаю окремих культур, повідомила пресслужба НБУ.

«Досить швидко подорожчала рослинна олія на тлі низького врожаю соняшнику і високих експортних цін. Це в свою чергу позначилося і на вартості майонезу і маргарину. Крім цього, підвищилися темпи зростання цін на хліб і макаронні вироби внаслідок подорожчання сировини та енергетичних ресурсів», – пояснили в НБУ.

Високими темпами зростали ціни на непродовольчі товари насамперед внаслідок ослаблення гривні. Повернулися до зростання ціни на побутову техніку, сповільнилося падіння цін на електроніку, а зростання вартості меблів і автомобілів прискорилося.

Водночас дешевшими, ніж минулого року, залишаються одяг і взуття. Цьому сприяли слабкий попит внаслідок активного використання громадянами можливостей дистанційної роботи і навчання.

«Темпи зростання вартості послуг сповільнилися. З одного боку, уповільнення було очікуваним через вичерпання ефектів бази порівняння для окремих видів послуг, зокрема телекомунікаційних. З іншого, ймовірно, додалися ефекти через зростання захворюваності та посилення обмежень в окремих областях. Зокрема, сповільнилося зростання вартості послуг підприємств громадського харчування, готелів, кінотеатрів, салонів краси, курсів іноземної мови, оренди житла. Водночас, враховуючи погіршення епідемічної ситуації, прискорилося зростання вартості послуг лікарень», – додають експерти НБУ.

Фото: ілюстративне

Схожі новини