Зустріч з Козицьким не допомогла: активісти й надалі пікетуватимуть Львівську ОВА | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Зустріч з Козицьким не допомогла: активісти й надалі пікетуватимуть Львівську ОВА
19 Жовтня, 21:12
logo-black

Зустріч з Козицьким не допомогла: активісти й надалі пікетуватимуть Львівську ОВА

Сьогодні, 19 жовтня, ініціативна група акції «Спочатку дрони – потім стадіони» зустрілася з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким.

Про результати зустрічі в ефірі проєкту «Помануфактуримо» розповів ініціатор цього руху Святослав Літинський.

 

«Наша вимога – проста. 75% коштів отриманого військово ПДФО повинно скеровуватися на частини. На цей момент ми отримали військове ПДФО на понад мільярд гривень. Однак у ЛОВА заплановано передати військовим частинам лише 96 мільйонів за цей рік. Тому ми вимагаємо, щоб ці кошти передали військовим частинам, оскільки, на нашу думку,  тоді менше доведеться вкласти у лікарні і кладовища», – розповів Святослав Літинський.

За його ловами, Максим Козицький пояснив, що кошти повинні спрямовуватись і на інші потреби, такі як ВПО, реабілітація та інші. Окрім того, він запропонував почекати рішення Верховної Ради щодо ПДФО.

«На жаль, на нашу вимогу була відповідь, що ЛОВА має займатись і реабілітацією, і ВПО, і  комунальними підприємствами. Загалом, за словами Козицького, в основному цей бюджет використовується для балансування різних потреб громад, а не має собою підміняти центральний бюджет, або бюджет міністерства оборони, що є, на мою думку, дуже логічним у мирний час. Однак цілковитої відмови не було. Була така теза: почекаємо, що ухвалить Верховна Рада щодо питання ПДФО і тоді вже ЛОВА розгляне це рішення», – пояснив LMN Святослав Літинський.

Зазначимо, що завтра Максим Козицький анонсував початок роботи робочої групи щодо перегляду коштів місцевих бюджетів за участю представників територіальних громад та комунальних підприємств, однак нікого з активістів та учасників акцій до неї не запросили.

Тож завтра, 20 жовтня, Святослав Літинський анонсував сьомий мітинг «Спочатку дрони – потім стадіони» під стінами Львівської ОВА.

«Безумовно завтра буде вже сьомий мітинг «Спочатку дрони- потім стадіони» на якому ми обговоримо відповідь ЛОВА. Також є інформація, що представник адміністрації буде присутній на мітингу. Окрім того, я думаю, що ми будемо звертатись до міністерства оборони про те, що ми стараємось їм допомогти, але у нас не виходить. Також варто просити Верховну Раду про створення тимчасової слідчої комісії, яка б дослідила чому в нас в пріоритетах стоїть не забезпечення армії, а балансування потреб громад», – зазначив Святослав Літинський.

Нагадаємо, під час останньої масової акції під стінами Львівської ОВА скандували «Начальнику, виходь!», однак очільники ЛОВА проігнорували мітингувальників.

Вікторія Васильченко

User Image
Вікторія Васильченко
Відео