Алею пам’яті новітніх Героїв відкрили в парку Дрогобича | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Алею пам’яті новітніх Героїв відкрили в парку Дрогобича
02 Березня, 13:35

Алею пам’яті новітніх Героїв відкрили в парку Дрогобича

Учора, 1 березня, в Дрогобичі у парку Степана Бандери відкрили та освятили Алею пам’яті. На металевій конструкції розміщені світлини полеглих Героїв – вихідців Дрогобицької громади та символіка військових підрозділів, у складі яких вони захищали Україну. QR-код на кожній світлині відкриває детальнішу інформацію про кожного полеглого Героя, зібрану на Електронному пантеоні Героїв, повідомили в Дрогобицькій міськраді.

Після освячення Алеї перед присутніми виступила авторка ідеї та дизайнерка проекту – художниця Христина Соломчак, в якої війна забрала двох найдорожчих людей –чоловіка та рідного брата.

«Це місце має бути символічним. Воно щодня має нагадувати всім нам про подвиг наших Героїв. Про те, якою ціною дається нам наша свобода. Про те, яку ціну платять воїни там за наші мирні ранки та спокійні ночі. Я дякую всім, хто так чи інакше долучився до встановлення цієї Алеї і дякую керівництву громади за те, що повірили та довірили мені цей особливий проект», – зазначила Христина Соломчак.

42-метрова Арка символізує незламність кожного воїна, який не скорився, не здався, а захищав рідну землю до останнього подиху. Всю металеву конструкцію виготовив на власній кузні ветеран російсько-української війни Леонід Федевич, спільно з синами.

Конструкція декорована вишиваним металевим орнаментом, який світитиметься в темну пору доби та білими птахами, які символізують душі полеглих воїнів.

На відкриття Алеї пам’яті завітали сотні жителів громади, рідні і близькі полеглих воїнів.

Відео