Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Геннадій Когут: Не продавайте духовність! Вона безцінна!
04 Листопада, 15:00

Геннадій Когут: Не продавайте духовність! Вона безцінна!

«Країна, де церкви чудові, а будинки в руїнах, так само загине,
як і та, де церкви в руїнах, а будинки стали палацами».
Георг Ліхтенберг (письменник ХVIII століття)

Іван Златоустий писав, що у церкви Христової є три основних завдання: перше – нести Слово Боже до людей, друге – допомагати бідним, третє – вказувати можновладцям на їх гріхи.

Українці ще не встигли відійти від шоку, викликаного новими цінами на газ і від скандалу з грошовими махінаціями Андрія Коболєва, як патріарх Філарет нагородив Коболєва церковним орденом.

 

“За труди на благо Української держави та утвердження Помісної Української Православної Церкви Предстоятель Київського Патріархату нагородив голову правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва Орденом святого Андрія Первозванного ІІ ступеня, першого заступника голови правління Сергія Віталійовича Перелому Орденом святого Андрія Первозванного ІІ ступеня та Президента асоціації “Спадщина України” Ірину Юліанівну Квасниця Орденом святого архистратига Михаїла”, – сказано в повідомленні прес-служби УПЦ КП.

Перед тим орденом святого Миколая Чудотворця Патріарх Київський Філарет нагородив лідера Радикальної партії Олега Ляшка.

Це ж якими моральними чеснотами має бути наділена людина, які труди на благо Української держави, які духовні подвиги повинна вона здійснити, щоб отримати церковний орден… Виходить – це приклад для наслідування? Це що такі люди найближче піднялися до Бога у своїх чеснотах…

Мимоволі пригадуються слова нашого геніального пророка Шевченка:

“…У нас
Святую Біблію читає
Святий чернець і научає,
Що цар якийсь-то свині пас
Та дружню жінку взяв до себе,
А друга вбив. Тепер на небі.
От бачите, які у нас
Сидять на небі! Ви ще темні,
Святим хрестом не просвіщенні,
У нас навчіться!.. В нас дери,
Дери та дай, і просто в рай.
Хоч і рідню всю забери!
(«Кавказ»).

Тарас Шевченко писав про царську Росію, а звучить так, ніби про сьогоднішній час.

Пишу не для того, щоб посіяти зневіру в церкву чи відштовхнути людей від неї. Пишу не для того, щоб вигородити один патріархат перед іншим. Пишу тому, що душа болить за Україну. Вороги роздирають нашу державу, нищать нашу духовність, вбивають кращих синів і дочок, доводять людей до зубожіння цинічно і брехливо виставляючи свої злодіяння, як кроки до порятунку. Українцям зараз дуже важко розібратися у цій тотальній брехні, якою заполонили наші засоби масової інформації мізки пересічних українців.

Найбільша довіра людей наразі до церкви, адже має бути якась інституція, де не брешуть, де допоможуть розібратися в ситуації, не дадуть зневіритися. Звичайно, абсолютний авторитет – Христос. Але ж церква також Христова і завдання, які визначив як найголовніші для церкви, Іван Златоустий є не менше, а може ще й більш актуальними сьогодні.

Україна, напевне як ніяка інша країна світу, має своїми сучасниками справжніх Героїв, які вартують найвищих нагород державних і церковних.

Як на мене, це тест для всіх нас. Тест на придатність. Тест мати право називатися нащадками наших славних предків. Тест на спроможність подолати страх і переступити через нав’язані стереотипи мислення і поведінки . Тест на світле майбутнє.

А, можливо, це також один із тих прапорців,( про які я писав у своїй попередній статті «Полювання на вовків»), якими обклали нас, загнавши як дичину у зону полювання. Потрібно не мовчати на несправедливість, не мовчати на брехню, не мовчати на злочин. І не має жодного значення, ким чиняться неправедні дії, адже Заповіді Божі одні для всіх.

Р.S. Додаю ще трохи інформації, зібраної в інтернеті про “кавалерів церковних орденів”. Тут тільки частина орденоносців, але певні висновки самі напрошуються.

Орден Гробу Господнього – найвища церковна нагорода Єрусалимської Православної Церкви. Орденом нагороджує виключно Єрусалимський Патріарх за особливі заслуги перед Церквою і досягнення у боротьбі за мир.

Серед українських політиків Азаров став третім кавалером ордену. До нього, орденом нагороджено Леоніда Кучму (2000 р.) та Віктора Ющенка (2007 р.).

У 2009 р. Патріарх Єрусалимський Теофіл ІІІ вручив Юлії Тимошенко найвищу нагороду Єрусалимської православної церкви – Орден Святогробського Братства. Ця нагорода вручається головам церков та держав за видатні заслуги перед православною церквою. «Ми знаємо Вашу позитивну роль у політичній та церковній сферах, відзначаємо ваші заслуги в єднанні церков та визначну роль у боротьбі з антисемітизмом».

У 2008 році Намісник Лаври архієпископ Павло (Лебідь) нагородив орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира групу депутатів-комуністів (Петра Симоненка, Ігоря Алексєєва, Ігоря Калетника та інших).

Безперечно, найзнаменитішим колекціонером усіляких церковних нагород є не хто інший, як бувший президент України Віктор Янукович.

У його колекції – ордени святого преподобного Нестора-літописця Києво-Печерського, святого князя Володимира УПЦ МП, святого Даниїла Московського та Святого рівноапостольного князя Володимира I ступеня «за увагу до трудів зі зміцнення православ’я в Україні та у зв’язку з 60-річчям з дня народження» від РПЦ, ну й орден Святого Гробу Господнього від Єрусалимської Православної церкви.

Компанію Януковичу в «кавалерстві» з орденом Святого Гробу Господнього складають такі відомі особи, як Леонід Кучма, Едуард Шеварднадзе, Аляксандр Лукашенка і, звісно, Віктор Ющенко.
Ющенко, окрім зазначеного ордена Єрусалимської церкви, може похвалитися ще орденом УПЦ МП преподобних Антонія і Феодосія Печерських I ступеня.

Доволі скромний у церковних нагородах перший президент України Леонід Кравчук. Вдалося знайти лише інформацію про нагородження його патріархом УПЦ КП Святійшим Філаретом орденом святого Архистратига Михаїла.

Натомість його наступник Леонід Кучма – лауреат Ленінської премії та кавалер Ордена Трудового Червоного Прапора – може похвалитися своїми чесно заслуженими: Золотим орденом св. князя Володимира I ступеня, орденами преподобного Іллі Муромця I ступеня (УПЦ МП), святого рівноапостольного князя Володимира I ступеня (УПЦ КП), Лицарів Гробу Господнього та «Золота Віфлеємська зірка» (Палестина).

Орден святого апостола Іоанна Богослова I ступеня має Михайло Добкін;

Орден святого апостола Андрія Первозванного має мер Харкова Геннадій Кернес.
Олександра Кужель також може похвалитися цілою колекцією церковних нагород УПЦ МП: і орденом преподобного Нестора Літописця І ступеня, і орденом святої великомучениці Варвари ІІ ступеня, і орденом святого великомученика Георгія Побідоносця І ступеня.

Від патріарха Філарета отримали свого часу нагороди такі відомі достойники, які на той час були: голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк і керівник штабу Об’єднаної опозиції, баптист за віровизнанням, Олександр Турчинов. Їх відзначили орденами святого рівноапостольного князя Володимира Великого І ступеня.

Їхнім колегам рангом нижче Андрію Кожем’якіну та Олександру Мартиненку перепали ордени святого Юрія Переможця.

  • 0
  • 1684
Схожі публікації