Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вмирати, бо діди вмирали – мазохістська релігія росіян, – Василь Курій
10 Травня, 19:00

Вмирати, бо діди вмирали – мазохістська релігія росіян, – Василь Курій

Сьогодні стало відомо, що російські губернатори масово складають повноваження. Схоже, придворні царя-перевертня зрозуміли, що справи якось рухаються не туди. Довго, звичайно, до них доходило, бо росія обирає шлях у нікуди вже століттями… 

Ще дитиною я прочитав  класику радянського соцреалізму «Як гартувалася сталь».  Мене тоді вразила доля головного героя Павла Корчагіна: ранили-переранили на фронтах, в 24 роки він вже списаним сліпим калікою тягав якісь вагонетки і падав від болю та немочі.  Мені було дуже його шкода. Я не міг зрозуміти в чому щастя і для чого така жертовність, він віддав своє молоде життя за майбутнє, але його не було, бо прийшли голод, розруха, та друга війна.

Неможливо зрозуміти суть російського імперіалізму: чи то царизм, комунізм, рашизм, нацизм — все в них однаково, все для майбутнього, для держави. Дитинство, юність, молодість і навіть старість – все потрібно віддати. Але досі не зрозуміло в чому світлість і чому жодне покоління на росії, так і не побачило того майбутнього, але кожне платило життям та здоров’ям.

Століттями росія ходить по кругу, триває вічна боротьба за те, самі не знають яке, бо поняття не мають, що таке людське щастя. Вони розуміють ненависть та жертву, яку чомусь обов’язково потрібно сплатити, але нещасних не цікавить результат – для них важливий сам процес.

Війни вигравали та програвали, людей клали мільйони, а воду до туалету так і не проклали, інтернет не провели, лед не купили, за пральну машину годі говорити.

То за що вони б’ються та помирають? Невже, людей можна століттями водити на смерть, тому що діди та прадіди помирали? «Ми маємо помирати і наші нащадки також» – то якась мазохістська релігія. У ній немає – людини, гідності, життя, там тільки завивання про якусь неповноцінність та постійні муки.

Нам, мабуть, так ніколи і не вдасться зрозуміти, в чому полягає філософія та ідеологія народу, який в кінці кінців таки вирішив сам себе знищити. Вони довго до того йшли, вбивали і себе і інших, дійшли до краю, світ виніс їм вирок, вірніше вони самі, світ просто прийняв їхнє самогубство.

  • 0
  • 1921
Схожі публікації