Фігурант 37-ми антикорупційних розслідувань: хто іще балотується у 120 окрузі? | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Фігурант 37-ми антикорупційних розслідувань: хто іще балотується у 120 окрузі?
14 Липня, 15:48
logo-black

Фігурант 37-ми антикорупційних розслідувань: хто іще балотується у 120 окрузі?

 

Дмитро Гнатій

До округу №120 у Львівській області входять Городоччина, Мостищина та частина Самбірського району.

На дострокові парламентські вибори ЦВК зареєструвала там 7 кандидатів. LMN з’ясовувала, у кого які шанси на перемогу.

 

Ми взяли до уваги соціологічні дані щодо партій-кандидатів чи їх кандидатів на президентських виборах 2019-го, результати кандидатів у попередніх кампаніях, пов’язаність їх діяльності з виборчим округом та інші публічні дані.

 

Знову стати депутатом на окрузі хоче чинний нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Ярослав Дубневич. На вибори йде самовисуванцем.

 

Цього разу Дубневич не захотів представляти партію, у якій перебував останні роки. За 5 років рейтинг «БПП» зменшився у 5-6 разів, що може вплинути і на особисті результати Дубневича. До того ж на президентських виборах 2019 року Петро Порошенка на цьому окрузі набрав лише 32%, що більш ніж удвічі менше за результат 2014-го.

Протягом своєї останньої депутатської каденції брати Дубневичі стали фігурантами як мінімум 37 антикорупційних журналістських розслідувань та низки кримінальних проваджень у правоохоронних та антикорупційних органах.

Ярослав Дубневич був одним з підписантів звернення проти нового антикорупційного органу АРМА до Конституційного суду, що мав знищити цей орган з управління арештованими корупційними активами. Дві його ТЕЦ у рамках справи про розкрадання газу були передані саме в управління АРМА.

Дубневич був одним з депутатів, за поданням якого Конституційний суд звільнив від відповідальності його та понад 65 ТОП-посадовців за незаконне збагачення через визнання відповідного злочину неконституційним.

Проходить він і у справі про розкрадання 93 мільйонів для «Укрзалізниці». У 2017 році також Дубневич як голова транспортного комітету парламенту намагався завищити собівартість робіт із ремонту доріг на Львівщині.

Дубневич чомусь не голосував за зняття недоторканності з народних депутатів, яких підозрювали у корупції, до прикладу, екс-регіоналів та опоблоківців Олександра Вілкула та Сергія Дунаєва.

Дубневичі також відомі залученими коштами на різні будівництва на окрузі. Ці кошти здебільшого є державними коштами платників податків, що не заважає на них піаритись депутатам. Окрім того, часто тендери на освоєння цих коштів виграють фірми, що наближені до депутатів. Так, у вересні 2016 року Городоцька РДА замовила будівництво та реконструкцію двох районних навчальних закладів у підприємств Дубневичів ТОВ БРП “Технобуд” та ТОВ “Тір” на загальну суму 27,4 млн грн, повідомляли “Наші гроші. Львів”. Мова йшла саме про округ Ярослава Дубневича. Також фірма Дубневичів виграла тендер на будівництво каналізаційних мереж в селищі Дубляни за 16,45 млн грн.

Критикували депутата і за діяльність у парламенті. Громадський рух ЧЕСНО зафіксував 12 випадків кнопкодавства від Ярослава Дубневича. Також Дубневич голосував проти відставки Володимира Гройсмана. Депутат голосував за правку до закону, якою заборонили “зелений тариф” для домашніх сонячних міні-електростанцій на землі. Також він чомусь проголосував за включення до порядку денного законопроекту №6688, що формує тоталітарний контроль за Інтернетом за російським зразком.

Як свідчать дані порталу «Слово і діло», проблеми є і з виконаннями передвиборчих обіцянок. Так депутат не виконав обіцянки скласти повноваження народного депутата, у разі невиконання своєї передвиборчої програми; внесення на розгляд парламенту законодавчих ініціатив щодо процедури відкликання депутатів;  щодо заборони зміни відсоткової ставки по кредитах на житло для молоді;  мораторію на набуття чинності Земельного кодексу до розмежування земель державної та комунальної власності.

 

Від партії «Голос» Святослава Вакарчука на окрузі кандидує Тарас Елейко.

Проживає він у селі Суховоля Городоцького району.

Елейко є волонтером, активним учасником Революції Гідності, бійцем 8-го батальйону «Аратта» Української Добровольчої Армії. Разом з учасниками ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» займається патріотичним вихованням молоді та реконструкцією історичних подій, знімається в історичних фільмах. Співзасновник громадської організації «Люди країни».

Про себе Елейко детальніше розповідав в інтерв’ю нашому виданню.

Також Елейко кандидував до Львівської міської ради та Львівської обласної ради від політичної партії «Воля».

Шанси Елейка підвищуються через зростання рейтингів партії «Голос» на Львівщині до 33%. Згідно опитувань, кандидати від «Голосу» лідирують у своїх мажоритарних округах на Львівщині, набираючи 18-35%.

 

Серед інших кандидатів на окрузі є особи, що, як і Ярослав Дубневич, там не проживають.

Володимир Гірняк та Леся Голяк живуть у Львові, Едуард Леонов у Києві.

 

Володимир Гірняк кандидує на окрузі від «Громадянської позиції».

 

Протягом останнього часу виступає з критичними заявами щодо діяльності керівництва Львівської обласної ради. При цьому протягом останніх років Гірняк був складовою провладної коаліції у Львівській облраді і досі обіймає посаду першого заступника голови ЛОР.

Нещодавно Гірняк заговорив про корупцію в облраді щодо конкурсів на посаду, про тиск і залякування депутатів, про інші проблеми. При цьому Гірняк був одним з тих, хто модерував процеси «медичних» конкурсів.

За інформацією “Наших грошей”, він також міг бути причетним до скандальної забудови на вулиці Озаркевича, де забудовники зруйнували пам’ятку архітектури – один з будинків лічниці, заснованої митрополитом Шептицьким.

 

Обмежуючим фактором для інших кандидатів на окрузі буде низька популярність їх партій чи партійних лідерів на окрузі.

 

Підприємець Леся Голяк на окрузі кандидує від партії «Слуга народу».

 

На 120-му окрузі кандидат у президенти і лідер партії Володимир Зеленський набрав лише 10,18%.

 

Викладач Едуарл Леонов кандидує від «Свободи». На окрузі кандидат на президентських виборах від партії набрав тут лише 5,29%.

 

Як писали ЗМІ, донька Леонова під псевдонімом Настя Крем розміщувала у соцмережах пости на підтримку і популяризацію Адольфа Гітлера. Радикальні заяви лунали і від самого Леонова. У ефірі одного з телеканалів він пропонував у разі нападу Росії взірвати 15 атомних реакторів в Україні.

 

Ще один кандидат на окрузі – старший групи швидкого реагування ТОВ “Блок” Андрій Телюк.

 

Його делегувала «Аграрна партія України», кандидат від якої на президентських виборах тут набрав лише 0,04%.

 

Також кандидатом на окрузі є Андрій Галушка, самовисуванець.

 

Він був помічником депутата ЛОР Миколи Кадикала, що сьогодні є народним депутатом «Народного фронту». У 2017 році  звільнився з посади начальника управління Департаменту містобудування Львівської міської ради. Активісти-антикорупціонери стверджували, що він покрив схему, у рамках якої тендер на ремонт доріжки у львівському парку був розіграний серед фірм зі спільним контактним номером телефону, тобто фірмами у змові. Також його, як голову тендерного комітету департаменту, звинувачували у неефективному витрачанні бюджетних коштів. Мова йшла про порушення при укладенні угоди на закупівлю з капітального ремонту у парку «Замарстинівський».

 

Фото(основне): Depo.Львів 

фото кандидатів – з відкритих інтернет-джерел

Відео