«Гірники отримають зарплату в стислі строки»: Данилюк | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Гірники отримають зарплату в стислі строки»: Данилюк
01 Червня, 20:16

«Гірники отримають зарплату в стислі строки»: Данилюк

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк заявляє, що заборгованість із заробітної плати гірникам державних шахт буде виплачена в стислі терміни.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook. Данилюк зазначив, що напередодні відбулося “продуктивна нарада президента з членами РНБО і з керівниками енергетичної галузі”.

“Виявили кілька системних проблем у сфері енергетики, які можуть створити загрозу національній безпеці”, – написав він. – Вдалося розв’язувати деякі нагальні питання, зокрема, в стислі строки буде виплачена заборгованість із заробітної плати гірникам державних шахт. Разом з тим, уряд має запровадити ефективний механізм оздоровлення ситуації в цій галузі, насамперед – посилення безпеки шахтарів. Також за ініціативою президента України буде вирішене питання придбання житла для сім’ї гірника, який загинув на шахті “Лісова”. У нього залишилося троє дітей”.

Данилюк також повідомив, що учасники наради оцінили можливі наслідки запровадження другого етапу повномасштабного ринку електричної енергії, який має стартувати 1 липня, і доцільність його відстрочки.

“Прем’єр-міністр України запевнив, що в уряду є рішення, яке дозволить уникнути підвищення тарифів на електроенергію, незалежно від дати введення”, – додав Олександр Данилюк.

Нагадаємо, 29 травня, о 3 годні ночі, на шахті “Лісова” ДП “Львіввугілля”, що в Червонограді, стався обвал. Внаслідок загинули двоє гірників –  22-річний Михайло Турко та 48-річний Михайло Павлик. Всього в шахті перебувало 69 гірників. Того ж дня на зустріч з родичами загиблих та шахтарями, до Червонограда приїздив президент України Володимир Зеленський. Пообіцяв 31 травня скликати засіданняя РНБО, на якому з представниками проспілки шахтарів мали вирішити нагальні проблеми у вугільновидобувній галузі. Зокрема кількамісячне затриманняя заробітної плати.

 

ФОТО: Про Червоноград

Відео