Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Гірники шахти «Надія» припинили страйк та піднялись на поверхню
05 Вересня, 17:18

Гірники шахти «Надія» припинили страйк та піднялись на поверхню

Всі гірники шахти «Надія», що у містечку Соснівка біля Червонограда, які тиждень провели під землею у копальні, вимагаючи зарплату, вийшли на поверхню. Людям пообіцяли перекрити всі борги, які тягнуться ще від березня.

«Всі шахтарі шахти «Надія», що декілька днів знаходились під землею, піднялися нагору. Невдовзі їм виплатять заробітну плату, яка була вкрадена попереднім керівництвом шахти», – написав радник міністра енергетики Олександр Трохимець.

До слова, гірники шахти «Надія», перебували в копальні з 28 серпня. Таку акцію протесту організували через величезні зарплатні борги. Окремі мали заборгованість ще за березень. Загальний борг понад 50 мільйонів гривень. 30 серпня трьом працівникам копальні стало зле, їх підняли на поверхню. Решта продовжували страйк. У четвер ПАТ «Центренерго» перерахував для шахтарів 5 мільйонів гривень.

Вчора гірники та їхні дружини організували колону протесту та вирушили нею до Львова. Планували в обласному центрі продовжувати акцію протесту.

Те, що люди припинили страйкувати у міністерстві енергетики назвали «спільною роботою уряду, прем’єра, Міністерства енергетики та нардепа Камельчука».

«Оптимальний спосіб погашення заборгованості перед гірниками знайдено – через поправки до закону про держбюджет, завдяки чому буде можливо виділити кошти на заробітну платню.  Незважаючи на те, що заборгованість виникла через порушення попереднього керівництва, держава не залишила гірників у скруті. Кошти будуть виплачені, а люди, що довели підприємство до кризи, відповідатимуть за законом. Матеріали аудиту, що свідчать про порушення, Міненерго вже передало у правоохоронні органи для подальшого розслідування», – зазначили на своєму сайті у Міненерго.

До слова, на шахті «Надія» працює 570 людей. Підприємство вже цього року планують готувати до ліквідації, на копальні закінчуються запаси вугілля.

Схожі новини