Глинянський візерунковий текстиль внесли до переліку нематеріальної спадщини України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Глинянський візерунковий текстиль внесли до переліку нематеріальної спадщини України
31 Січня, 09:58

Глинянський візерунковий текстиль внесли до переліку нематеріальної спадщини України

До списку нематеріальної спадщини України внесли ще одне надбання з Львівщини – візерунковий текстиль майстринь з Глинян. Відповідний наказ підписав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Глинянський візерунковий текстиль – це широкий асортимент рукотворних художніх тканин. Це вишивані і гладко ткані, ворсові вовняні і шовкові килими, ткані та вишивані заслони на вікна і двері, накриття на стіл і ліжка, рушники, ткані і вишивані святкові жіночі фартухи, святкове вбрання, весільні строї,  сценічні костюми, трикотажні вироби – светри, безрукавки, жіночі костюми тощо», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше до цього переліку внесли мистецтво виготовлення Яворівської дерев’яної забавки, традицію приготування Яворівського пирога, створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі та Надсянську говірку з Мостищині.

У планах на цей рік – внесення до переліку весільні обрядові пісні Бойківщини «Ладкання» та Сокальська сорочка(крій та орнамент жіночих і чоловічих сорочок).

Відео