Щаслива володарка президентської стипендії ділиться секретом успіху | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
20 Листопада, 13:06

Щаслива володарка президентської стипендії ділиться секретом успіху

Спілкувалась Ірина Яремчук

Успіху дев’ятикласниці із Червонограда Ользі Бучек могли б позаздрити багато дорослих. За свій юний вік дівчина встигла підкорити чимало вершин. Серед них і нещодавній здобуток – Президентська стипендія ім. Т. Г. Шевченка.

В інтерв’ю «ЛМН» Оля поділилася секретом успіху.

-Олю, наукова діяльність – то тільки один аспект твого життя. Розкажи про інші.

-Музика, сучасні танці, навчання у катехетичній школі… Довго перераховувати (посміхається, – ред.). Намагаюся надаремно не витрачати свій дорогоцінний час.

-Вражає. То як вистачає на все часу? Як вдається поєднувати?

-На початку навчального року я складаю графік своїх занять. Хотілося б, звісно, щоб доба тривала довше, але… Тому для того, щоб усе встигати, я чітко дотримуюся свого розкладу; розставляю пріоритети.

-Ти опинилася серед 10 школярів з України, що отримали дуже престижну стипендію. За що конкретно Президент України тебе нагородив?

-Ну, в наказі пише: «за особливі успіхи у вивченні української мови та літератури», – пояснює Оля. Я брала участь в учнівській олімпіаді з української мови та літератури, здобула перемогу на ІV (Всеукраїнському) етапі.

-У чому полягала найбільша складність?

-У цих конкурсах беруть участь найрозумніші діти з кожної області, тому конкуренція надзвичайно велика і перемогти дуже важко. Різниця між учасниками у балах становила і 0, 25.

-Поговорімо про підготовку до конкурсів. Як вона відбувалася і скільки часу ти витрачала на це?

-Готувалася я зі шкільними вчителями і працювала вдома. Щоб стати учасником всеукраїнського етапу, потрібно здобути перемоги в шкільному, міському та обласному етапах. Тому готувалася до них майже цілий навчальний рік.

-У 9-му класі багато школярів обирають фах. Чи ти вже визначилася з-поміж такої кількості захоплень із майбутньою професією?

-Мені подобається все, чим я займаюся, тому поки що не можу дати відповіді. Багато справжніх захоплень – обрати важко.

-Є щось, на що тобі бракує часу?

-На повноцінний сон (з іронією – ред.). А ще – люблю малювати, тому якби мала більше часу, то почала б займатися й цим.

-Твоїй успішності, відверто кажучи, можуть позаздрити не тільки школярі, а і деякі дорослі. Відкриєш секрет тайм-менеджменту?

-«Нічого нового під сонцем». Щоб досягти успіху, потрібно наполегливо працювати. От і весь секрет.

  • 0
  • 2587
Схожі інтерв'ю