Тетяна Терлецька: «Щоб завоювати довіру людей, треба завжди говорити правду. Навіть якщо вона неприємна» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
02 Січня, 16:42

Тетяна Терлецька: «Щоб завоювати довіру людей, треба завжди говорити правду. Навіть якщо вона неприємна»

Марія Кузьмин

Напередодні Нового року на Старосамбірщині визначили «Людину району 2018 року». Опитування проводили впродовж двох тижнів у популярній фейсбук-групі «Моя Старосамбірщина». Перемогу здобула голова районної ради Тетяна Терлецька.  У розмові з Тетяною Іванівною LMN дізналася про секрети її успіху.

– Як вважаєте, чому люди підтримали саме вас?

Мабуть, тому, що ніколи не хотіла бути популістом, який дуже багато обіцяє, натомість нічого з того, що наобіцяв, не робить. Вважаю, щоб завоювати довіру людей, треба завжди говорити правду. Навіть якщо вона неприємна. А ще відповідати за свої слова та вчинки, вміти визнавати свої помилки та намагатися їх виправляти.

Важливо також завжди довершувати  задумане, доводити будь-яку справу до логічного кінця. А відтак розуміти,  що ти зробив ще один  нехай і маленький, але поступальний крок.

– За 15 років ви пройшли всі сходинки управлінської кар’єри – від найнижчої ланки в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Це неоціненний досвіду у сфері управління. Та вчуся дотепер. Час на місці не стоїть, і щоб іти з ним в ногу, потрібно постійно адаптуватися до змін.

Можливо, моє життя склалось би по-іншому, якби працювала за обраним фахом – педагогом-психологом. Але знаю напевне, якщо б свою роботу не любила, то того, що є сьогодні, не було б.

– Знання з психології допомагають в роботі?

У спілкуванні з людьми розумію наступне: є той, хто говорить, а є той, хто слухає. Тому важливо вміти донести свою думку чи позицію, і не менш важливо – вміти слухати і почути свого співрозмовника. Я намагаюсь це робити завжди. Досить часто при прийнятті рішень ставлю себе на місце того, в кого є проблема. Тоді щось вирішити легше.

У роботі не завжди все йде гладко, але тут я керуюсь принципом, що в основі будь-якого рішення має бути передусім інтерес громади. Часто читаю книги про великих політиків різних часів. Зразком для наслідування є Прем’єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер, яка говорила: «Не намагайся сподобатись усім, бо навіть якби ти вмів ходити по воді, обов’язково знайдеться той, хто крикне, що ти навіть плавати не вмієш».

– Правда, що про вас шкільні друзі складали вірші?

Мій клас був надзвичайно дружнім. Якось виникла ідея складати вірші-загадки, які би відображали характер кожного з нас. Хтось декламував, а всі решта повинні були пізнати, про кого цей вірш. Про себе я запам’ятала: “Над долиною туман потихенько в’ється, ну а Таня вже до школи з сумкою несеться. На уроках поговорить, волейбол пограє і бігом біжить додому, кури заганяє.” Однокласники відмітили таку мою рису характеру як відповідальність, – усміхається. – До сьогодні вона є для мене чи не найважливішою.

– Чи чують про проблеми Старосамбірщини в області? Якою є співпраця з облрадою, ЛОДА?

У багатьох питаннях розуміють. На жаль, поки що глуха стіна у питанні, пов’язаному з діяльністю Старосамбірського ДЛМГ «Галсільліс». Обласна рада залишає нас наодинці з проблемою незаконної вирубки лісу.

– Старосамбірщина – це привабливий для туристів район. Якою є робота районної ради у цьому напрямку?

Працюємо різнопланово. Створили інтерактивну  туристичну  карту, адмініструємо сторінку в соціальних мережах «На вакації до  бойків»,  відновили та проводимо масштабний етнофестиваль «Карпатія». Знакуємо та вносимо до єдиного реєстру нові туристичні маршрути, зокрема два з них розробили за останній рік.

Вишукуємо наших майстрів – народних умільців, які займаються притаманними для нашого краю ремеслами. Хочемо організовувати  в подальшому  сюди  окремі туристичні тури.  Важливо, що є зацікавленість з боку туроператорів і наше завдання це наростити.

– А чим край привабливий для інвесторів?

Гірську частину нашого району я бачу перспективною для розвитку тваринництва. Готова підтримувати ініціативи зі створення  невеликих сімейних ферм та кооперативів.

Цікавим наш край є для розвитку  агротуризму та екотуризму – невеликих осель, які можуть  приймати відпочивальників. Дуже розраховую, що з реалізацією на теренах Новоміської ОТГ проекту «Ковбойки – український дикий захід» вдасться зрушити питання інвестування  в Старосамбірщину. А відтак вселити  надію в людей, що і самим можна добре господарювати  на власній землі. Адже основна наша проблема сьогодні – міграція місцевих мешканців. Люди їдуть на роботу за кордон, бо там значно вищий рівень зарплат.

– Старосамбірський район – один з лідерів у області з реалізації проектів. Знаємо, що їх написання  не входить до прямих обов’язків районної ради. Та саме ви ініціювали багато змін в населених пунктах. Чому взялися за це?

Для мене це чи не єдина на сьогодні можливість покращити інфраструктуру у наших населених пунктах. Ми можемо на конкурсних засадах здобути значні кошти, щоб зробити наш край комфортнішим і привабливішим. Як цим не скористатися?

– Які цілі ставите на наступний рік?

Й надалі будемо брати участь в максимальній кількості конкурсів та програм, з тим щоб здобути гранти. Хочемо реалізувати 3 масштабні  з точки зору  міжнародних інвестицій проекти – реконструкція комунальних доріг у Нижанковичах, будівництво очисних споруд у Добромилі та каналізування міста, закупівля обладнання та покращення  якості надання медичних послуг  мешканцям  Старосамбірщини.

Плануємо завершити проект створення Національного природного парку «Королівські Бескиди». Й надалі будемо розвивати і популяризувати  спорт.

Спільно з воїнами АТО маємо багато ідей в напрямку національно-патріотичного виховання молоді. З партнерами з Луганщини – освітніх та культурних обмінів.

 

Фото: Марія Кузьмин

  • 0
  • 2237
Схожі інтерв'ю