Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Керівництво жовківської лікарні звільнять: комісія, яка розслідує смерті двох пацієнтів, зробила висновки
02 Грудня, 09:16

Керівництво жовківської лікарні звільнять: комісія, яка розслідує смерті двох пацієнтів, зробила висновки

У Жовківській центральній районній лікарні впродовж двох днів працювала комісія департаменту охорони здоров’я. Були відібрані пояснення у медичних працівників, які на момент події перебували у лікарні, та представників адміністрації. Вчора, 1 грудня, у ЛОДА повідомили попередні висновки, які зробила комісія.

«Комісія опрацювала надану інформацію та дійшла до висновку, що медичні працівники, які були на чергуванні, надали у повному обсязі усю необхідну медичну допомогу пацієнтам у момент відключення електроживлення. Водночас під час вимкнення енергії адміністрація лікарні не вчинила жодних дій для того, аби підключити хірургічний корпус, де знаходиться реанімація, до резервного живлення», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

На власника лікарні, а саме на Жовківську районну раду, підготували лист з ініціативою звільнення керівництва лікарні.

«Робота департаменту на цьому не завершиться. Департамент проведе клініко-експертну оцінку надання медичної допомоги померлим. За результатами такої оцінки зможемо зрозуміти, чи ці випадки смерті пов’язані із відключенням енергії», – наголосив голова комісії Андрій Голдун.

Зазначимо, адміністрація Жовківської центральної районної лікарні також мусить негайно напрацювати алгоритм дій на випадок виникнення аварійних ситуацій у лікарні.

Нагадаємо, що у Жовківській районній лікарні на Львівщині померло двоє пацієнтів віком 61 та 66 років. Вони були підключені до апаратів ШВЛ. Та, коли у лікарні раптово пропало світло на дві години, люди померли. Попередня причина смерті – дихальна недостатність.

У соцмережах мешканці Жовківщини підняли ґвалт. Не розуміють, чому у такій екстренній ситуації так халатно повела себе адміністрація медустанови. Звинувачували головного лікаря Ігоря Шевціва. Мовляв, джерела в лікарні повідомили, що один із генераторів був у цей час у нього на дачі.

Фото: Радіо Свобода

Схожі новини