Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Коронавірус мутує: львівські медики занепокоєні безсимптомним перебігом недуги
12 Серпня, 14:59

Коронавірус мутує: львівські медики занепокоєні безсимптомним перебігом недуги

На Львівщині зафіксовані перші випадки безсимптомної пневмонії, викликаної коронавірусом. Про це вчора, 11 серпня, під час брифінгу розповіла лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталія Тімко.

«Мушу сказати, що з’явилися випадки, яких раніше не було. Коли, до прикладу, хворіє один з членів сім’ї, обстежують його родича і при відсутності кашлю, задишки виявляють двобічне ураження легень, яке специфічне для коронавірусної хвороби», – пояснила Тімко.

Епідеміолог пояснила, що COVID-19 мутує і часом організм не завжди сигналізує про проблеми. Також зазначила, що безсимптомна пневмонія виникає у людей зі слабким імунітетом. У цьому випадку безсимптомний перебіг небезпечний, бо хворобу важко вчасно діагностувати і пацієнт помирає.

«Виявляється, що вірус змінюється, а наш організм не готовий це приймати і спричиняє ось таку патологію. Тому профілактика нині виходить на перший план. Це на сьогоднішній день – питання життя», – додала Тімко.

Раніше лікарі спростували твердження, що усі діти легко переносять коронавірус. Зокрема, у 6-річної дівчинки з Самбора виявили загадкову недугу, пов’язану з Covid-19.

Нагадаємо, станом на 12 серпня на Львівщині 11308 людей заразилися на коронавірус. За вчорашню добу в області провели рекордну кількість ПЛР-тестувань – 1756 проб. Це на 431 тестування більше, аніж на добу раніше. Позитивною виявилася 161 проба.

Фото: ілюстративне

Схожі новини